هنروتجربه: فرانسیس فورد کوپولا تجربه‌گری‌اش را با قالب‌های جدید داستان‌گویی ادامه می‌دهد. او به‌تازگی برای کمپینی که برای خلق بازی ویدئویی نقش‌بازی (Role-playing) «اینک‌آخرالزمان»در «کیکستارتر» راه‌اندازی شده به دنبال جذب سرمایه است. این بازی توسط همان گروه خلاق و بزرگی ساخته خواهد شد که بازی‌های «سازوبرگ جنگ» (Gears of War)، «ریزش اتمی» (Fallout) و «میدان جنگ» (Battlefield) را در کارنامه دارند.

طبق اعلام کمپانی «امریکن زوئی‌تروپ» کوپولا این بازی قرار است «وحشت روان‌شناختی» جنگ را به علاقه‌مندان منتقل کند و «یک روایت سینمایی در قالب بازی نقش‌بازی است که در میان جنگ ویتنام روی می‌دهد؛ و درست مثل فیلم، بازی‌کننده‌ها می‌توانند در نقش فرمانده ویلِرد قرار بگیرند و عازم مأموریت مخفی برای کشتن سرهنگ کرتز شوند. در سراسر جریان بازی، بازی‌کننده‌ها می‌توانند تصمیم‌های مستقل خودشان را فارغ از روایت اریژینال بگیرند.»

کوپولا در سال‌های اخیر رویکردهای متفاوتی را در دنیای سینما تجربه کرده است. آخرین فیلم او با عنوان «مابین» (Twixt) به خاطر تدوین مجدد زنده‌اش در طول نمایش‌ها مورد توجه قرار گرفت. سال گذشته هم کوپولا روی پروژه‌ «سینمای زنده»‌اش در دانشگاه UCLA با عنوان «تصورهای دور» (Distant Visions) کار کرد. در حالی که واقعا مطمئن نیستیم که چرا دنیا ممکن است در حال حاضر به تجربه‌ بازی ویدئویی «اینک آخر‌الزمان» احتیاج داشته باشد، اما به هر صورت کنجکاو خروجی این پروژه هستیم و می‌خواهیم مسیر تازه‌ کوپولا به عنوان یک داستان‌گو را نظاره کنیم.

  • پلی‌لیست