هنر و تجربه: «سفر به غرب: قسمت اهریمن» به‌راحتی در صدر جدول فروش تعطیلات سال جدید چینی قرار گرفت. فیلم‌های «رفقا در هند» و «یوگای کونگ‌فویی» (که محصول مشترک چین و هند است و جکی چان نقش اصلی آن را بازی کرده است) هم به‌ترتیب در رتبه‌های بعدی پرفروش‌ترین فیلم‌های آخرهفته‌ی گذشته‌ی سینماهای چین جای گرفتند.

«سفر۲» که شنبه رقمی بیش از صدهزار نمایش را در سالن‌های مختلف پشت سر گذاشت، تا این‌جا رکورد پرفروش‌ترین فیلم در یک روز را شکسته است. این فیلم طبق آمار و ارقام منتشرشده از سوی «اِنت گروپ» در روز اول نمایشش به فروشی بیش از پنجاه میلیون دلار رسیده است. این موفقیت با فروشی بیش از ۳۱ میلیون دلار در روز یک‌شنبه ادامه یافت.

«سفر۲» با همکاری دو تن از موفق‌ترین سینماگران سینمای چین یعنی سویی هارک در مقام کارگردان و استیون چو در مقام تهیه‌کننده (که البته فیلم اول، «سفر به غرب: غلبه بر دیوها»، را خودش کارگردانی کرده بود) خلق شده است. «سفر۲» که طی دو روز به فروشی نزدیک به ۸۴ میلیون دلار دست یافته است، قرار است توسط پخش‌کننده‌ای با نام «اسپانی پیکچرز اینترتینمنت» در برخی از کشورهای خارجی توزیع شود.

«سفر۲» هم‌زمان در ۳۹۰ سالن آی‌مکس نیز روی پرده رفته و در روز شنبه به فروشی چهارونیم میلیون دلاری دست یافته است. در این زمینه هم ظاهراً رکوردهای مختلفی جابه‌جا شده است: بهترین فروش روزانه برای یک فیلم بومی، بهترین فروش افتتاحیه برای یک فیلم بومی و…

ورایتی •