هنروتجربه:حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی شامگاه دوشنبه ۱۱ بهمن ماه با حضور در سینمای ویژه رسانه‌ها که همزمان با برگزاری نشست خبری فیلم سینمایی «شماره ۱۷ سهیلا» بود، از روند برگزاری این نشست‌ها بازدید کرد. او سپس در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آن‌ها پاسخ داد.

از ایوبی پیرامون غیبت پیشکسوتانی چون کیانوش عیاری و تهمینه میلانی سوال شد، او با ذکر این نکته که ما هرگز پیشکسوتان را فراموش نخواهیم کرد،گفت:«این جوانان ثمره تلاش همین پیشکسوتان به شمار می روند. جایگاه پیشکسوتان در سینمای ایران همیشگی است البته این را هم باید بگویم که پیشکسوتان خوشحال هستند که میوه عمرشان با نگاه جدید سینما را دنبال می کند.» و در ادامه درباره امکان نمایش فیلم «کاناپه» در سینمای ویژه رسانه‌ها، توضیح داد:«کاناپه وارد جشنواره نشده است و هنوز اتفاق دیگری هم برایش رخ نداده است، بعدا مراحل‌اش را طی می‌کند. به نظرم وقت رسیدن به این فیلم در جشنواره نیست و بهتر است حوصله کنید.» او هم‌چنین در پاسخ به این‌که آیا فقها و مراجع درباره این فیلم اظهار نظری کرده‌اند، گفت: «ما هنوز گرفتار جشنواره هستیم.»

در ادامه این گفت‌وگو ایوبی درمورد حمایت و همراهی فیلم‌سازان در جشنواره عنوان کرد:« خوشبختانه فیلم‌سازان بنا بر تمایلی که به همکاری با سینما و جشنواره دارند دلشان می‌خواهد فیلم‌هایی بسازند که دیده شود به همین دلیل این فیلم‌ها در چارچوب و قوانین ساخته می‌شود و شیرینی حضور در این جشنواره در بین فیلم‌سازان احساس می‌شود.»

از او درباره تصمیم ترانه علیدوستی و اصغر فرهادی برای عدم شرکت در مراسم اسکار هم سوال شد، ایوبی توضیح داد: «به نظر من کار هر دوی این هنرمندان قابل ستایش است و این کار در همه جای دنیا مورد ستایش و تقدیر قرار گرفته است و ما هم به عنوان ایرانی از این حرکت احساس افتخار می‌کنیم. این هنرمندان حتما حمایت می‌شوند و البته همدلی و همراهی افکار عمومی و مردم و احساس افتخاری که مردم ایران از این اقدام کردند، بالاترین همراهی و حمایت به شمار می‌رود. این دو عزیز هیچ انتظار دیگری از سازمان سینمایی ندارند و این هنرمندان فرزندان مردم خود هستند.»

رییس سازمان سینمایی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به حضور ۱۶ فیلم اولی در جشنواره فیلم فجر اشاره و تاکید کرد:« تمام تلاش ما و سیاست ما این بود که سعی کنیم راه را برای جوانان باز کنیم و البته هنوز فکر می کنم که این راه برای آن‌ها هموار نشده و کارهای ناتمام فراوانی در این زمینه باقی مانده‌است. با این حال جوانان ما با صبر، حوصله، دانش، تجربه و توانایی خود نشان دادند که سینما برای آن‌ها است.»