هنروتجربه: «خفه‌گی» به تهیه‌کنندگی، نویسندگی و کارگردانی فریدون جیرانی، یک اثر جنایی با رگه‌هایی از ملودرام است. این فیلم علاوه بر بخش اصلی، در بخش هنروتجربه جشنواره سی‌و‌پنجم فیلم فجر هم حضور دارد. «خفه‌گی» مضمونی اجتماعی دارد و الناز شاکردوست، نوید محمدزاده، پولاد کیمیایی، ماهایا پطروسیان، پردیس احمدیه و… از بازیگران این فیلم هستند. در پوستر «خفه‌گی» گریم‌ متفاوتی از چهره الناز شاکردوست دیده می‌شود.
ایمان امیدواری، طراح چهره‌پردازی «خفه‌گی» درباره ویژگی‌های این فیلم که به عقیده او منحصر به‌فرد است،می‌گوید: «خفه‌گی فیلمی خاص و متفاوت است. این لحنِ متفاوت، در تمام جزییات این فیلم از جمله طراحی صحنه و لباس، فیلم‌برداری، کارگردانی، چهره‌پردازی و … دیده می‌شود. گروه سازنده «خفه‌گی» به شدت با هم همراه بودند و همه ما، با مدیریت آقای جیرانی کارمان را پیش می‌بردیم. همه عوامل در این فیلم به هم کمک کرده و مکمل هم بودند. البته که نمی‌دانیم خروجی کار چه خواهد شد، ولی این برای شخص من خیلی بااهمیت بود که تمام اعضای گروه؛ از گروه کارگردانی و بازیگران گرفته تا گروه صحنه و لباس و حتی گروه صدا که کارشان خیلی فنی و مستقل است، همه و همه مکمل هم بودند.»
امیدواری در ادامه با تأکید به اتحاد میان عوامل «خفه‌گی» ادامه می‌دهد: «در پروژه‌های سینمایی خیلی سخت اتفاق می‌افتد که همه گروه با هم متحد شده و به کار هم کمک کنند و هوای هم را داشته باشند. ولی در این پروژه همه عوامل برای کار هم دلسوزی می‌کردند.»
او در پاسخ به این سوال که در سینمای ایران چه فیلم یا فیلم‌هایی را می‌توان به عنوان نمونه مشابه با فیلم «خفه‌گی» نام برد، توضیح می‏‌دهد: «به نظرم این فیلم شبیه هیچ فیلم دیگری نیست. البته باید فیلم اکران شود تا بتوانیم عکس‌العمل‌ها را ببینیم. ولی فکر می‌کنم این فیلم می‌تواند یکی از فیلم‌های جاودانه تاریخ سینمای ایران باشد. گرچه این نظر شخصی من است و امکان دارد مخاطب نظر دیگری داشته باشد.»
امیدواری هم‌چنین به سیاه و سفید بودن قالب رنگی فیلم اشاره می‌کند: «چهره‌پردازی در فیلم سیاه و سفید کار بسیار سختی است. چون چشم مخاطب به فیلم‌های رنگی عادت کرده است. در مورد فیلم سیاه و سفید در هر سکانس، با هر لوکیشن و در هر نورپردازی، باید تغییرات اساسی در چهره‌پردازی داده شود و شما نمی‌توانید یک چیز ثابت برای چهره‌پردازی داشته باشید. نمی‌شود یک طراحی کلی بکنید و راکورد همان را تا آخر ادامه دهید.»

426213106_230565_14042527984609312564

و در ادامه در مورد همکاری نزدیک با فیلم‌بردار «خفه‌گی» برای رسیدن به تصاویر مطلوب می‌گوید:«از مسعود سلامی (فیلم‌بردار) خیلی ممنونم، چون او حتی در اتالوناژ و قسمت‌های فنی فیلم و در خروجی گرفتن نسخه نهایی نیز با من چک می‌کرد که مثلا قرار است در فلان صحنه نور ما این‌طور باشد. در نهایت نیز نتیجه را با من چک می‌کرد. خیلی از همراهی او ممنونم که تا این اندازه هوای کارم را داشت.»
امیدواری که علاوه بر «خفه‌گی» طراحی چهره‌پردازی فیلم «هجوم» شهرام مکری را نیز برعهده داشته، درباره تجربه‌ متفاوت در این دو کار ادامه داد: «امسال تجربه‌های خیلی خوبی را پشت سر گذاشتم، یکی از این تجربه‌ها، کار در فیلم «هجوم» بود که در آن چهره‌پردازی در یک سکانس پلان را برعهده داشتم و خیلی تجربه عجیب و باارزشی بود، دیگری هم تجربه کار در «خفه‌گی» است که آن هم در نوع خود بی‌نظیر بود.» این طراح چهره‌پردازی  امسال با چهار فیلم «خفه‌گی»، «زیر سقف دودی»، «قاتل اهلی» و «تابستان داغ» در جشنواره سی‌و‌پنجم فیلم فجر حضور دارد.