هنر و تجربه: رابی شیهِن بازیگر «بردباری» و رونِن رفتِری بازیگر «جانوران عجیب‌وغریب و جایی که یافت می‌شوند» برای بازی در اقتباس سینمایی از کتاب فیلیپ ریو با عنوان «Mortal Engines» انتخاب شدند؛ فیلمی که قرار است پیتر جکسن نویسندگی و تهیه‌کنندگی آن را انجام دهد. البته شیهن برای بازی در نقش اصلی و رفتری برای یکی از نقش‌های مکمل برگزیده شده‌اند.

جکسن فیلم‌نامه را با همکاری فرن والش و فیلیپا بوینز می‌نویسد و کارگردانی هم بر عهده‌ی کریسچن ریورس خواهد بود. کمپانی‌های یونیورسال و ام‌آر‌سی به طور مشترک سرمایه‌گذار این پروژه هستند و یونیورسال پخش جهانی آن را انجام خواهد داد. جکسن و والش سال‌هاست درگیر این پروژه هستند که حقوق اقتباس سینمایی آن در سال ۲۰۰۱ خریداری شد.

داستان در آینده‌ای می‌گذرد که هزاران سال جلوتر از این دوره و زمانه است؛ و نبرد بر سر منابع روبه‌پایان هم در اوج خود قرار دارد. در یکی از شهرهای نامعمول داستان، مردی با نام تام با یک زن جوان مرموز از سرزمین‌های دورافتاده روبه‌رو می‌شود که مسیر زندگی او را برای همیشه عوض خواهد کرد. این فیلم فانتزی/ علمی‌خیالی که اولین اثر در مجموعه‌ای اقتباسی از رمان‌های ریو خواهد بود، از همین فصل بهار در نیوزیلند جلوی دوربین می‌رود. چهاردهم دسامبر ۲۰۱۸ هم به عنوان زمان نمایش عمومی فیلم در نظر گرفته شده است.

ورایتی •