هنر و تجربه: کریستین اسکات تامس اولین فیلمش در مقام کارگردان را با عنوان «دگرگونی بنیادی» (The Sea Change) کارگردانی می‌کند؛ البته او در این درام کمدی در کنار مارک استرانگ بازی هم خواهد کرد. این پروژه هفته‌ی آینده در «بازار فیلم اروپایی در برلین» توسط کمپانی «راکت ساینس» به سرپرستی تورستن شوماخر عرضه خواهد شد.

«دگرگونی بنیادی» که در جزیره‌ای دورافتاده در یونان می‌گذرد، اقتباسی از رمانی به همین نام به قلم الیزابت جین هاوارد است. فیلم‌نامه توسط ربکا لِنکیویچ نوشته شده است که فیلم موفق و تحسین‌شده‌ای چون «ایدا» (پاول پاولیکوفسکی، ۲۰۱۳) را در کارنامه دارد. بارنبی تامپسن (اهمیت جدی بودن) این فیلم را برای کمپانی لندنی «فِرَجِل فیلمز» تهیه می‌کند.

اسکات تامس در نقش لیلیان بازی می‌کند، زنی شوخ‌طبع و پیچیده که با امانوئل، یک نمایش‌نامه‌نویس لندنی موفق، ازدواج کرده است. ازدواج آن‌ها در معرض فروپاشی است که ورود دختر جوان پرحرفی با نام آلیس شرایط را تغییر می‌دهد. مارک استرانگ در حال مذاکره برای بازی در نقش امانوئل است. اسکات تامس درباره فیلم چنین اظهار نظر کرده است: «”دگرگونی بنیادی” سؤالی را مطرح می‌کند که من کوشیده‌ام در بسیاری از بازی‌هایم آن را پاسخ بگویم: دلایل هیجان‌ها و دشواری‌های عشق چیست؟» شوماخر هم درباره این پروژه گفته است: «شور و اشتیاق کریستین در قبال اقتباس تأثیرگذار و خردمندانه‌ی ربکا باعث شده است که این پروژه، ایده‌آل‌ترین فیلم برای شروع فعالیت‌های او در مقام کارگردان به نظر برسد.»

ورایتی •