هنر و تجربه: جشنواره فیلم فجر امسال در سی استان کشور با سه روز تاخیر به نمایش درآمد و در هر استان بخشی از فیلم‌های جشنواره به نمایش درآمد. با این حال خبری از ««خانه/اِئو» » در بین فیلم‌های جشنواره در استان آذربایجان شرقی نیست. فیلمی که در تبریز و با بازیگران تبریزی و به زبان ترکی آذری ساخته شده است.

اکران فیلم‌های جشنواره در شهر تبریز با انتخاب ۲۴ فیلم از بین ۴۴ فیلم بخش مسابقه و چشم‌انداز سینمای ایران صورت گرفته اما در بین این ۲۴ فیلم که بیش از نیمی از فیلم‌های جشنواره را دربرمی‌گیرند خبری از تنها فیلم آذری زبان جشنواره نیست. با این حال در دو استان آذری‌زبان دیگر کشور یعنی اردبیل و آذربایجان غربی ««خانه/اِئو» » نمایش داده شده است. در تماسی با اصغر یوسفی‌نژاد کارگردان این فیلم درباره چندوچون مساله و دلیل بیرون ماندن فیلم او از لیست فیلم‌های تبریز پرسیدیم.

اصغر یوسفی‌نژاد درباره غیاب این فیلم در فهرست فیلم‌های جشنواره در تبریز به سایت هنروتجربه گفت: «ظاهرا برنامه‌ای پیش‌بینی کرده بودند که بخش استانی جشنواره فجر با نمایش ««خانه/اِئو» » در تبریز افتتاح شود . این‌طور که شنیده‌ام به خاطر ناهماهنگی‌ها این برنامه امکان‌پذیر نشده است و حالا قرار است با همکاری استانداری و ارشاد استان روز چهارشنبه همین هفته یک نمایش جنبی در کنار جشنواره داشته باشیم که احتمالا در مجتمع فرهنگی ۲۹ بهمن تبریز خواهد بود.»

کارگردان فیلم ««خانه/اِئو» » که از فیلم‌های موردتوجه قرارگرفته جشنواره فیلم فجر بوده است ادامه داد: «از چگونگی نمایش فیلم در دو شهر دیگر اردبیل و ارومیه مطلع نیستم اما در فضای مجازی عکس‌هایی از سالن‌های نمایش‌دهنده این فیلم دیدم که نشان می‌داد از فیلم استقبال شده. برنامه روز چهارشنبه در تبریز هم بعد از چک کردن وضعیت صدا و تصویر سالن و انجام هماهنگی‌ها خارج از باکس ۲۴ فیلم جشنواره صورت می‌گیرد.»

یوسفی‌نژاد که خودش از اهالی باسابقه دنیای مطبوعات است، در خصوص واکنش مطبوعات استان آذربایجان شرقی نسبت به عدم نمایش این فیلم اضافه کرد: «مطبوعات استان بیشتر روی نشان ندادن این فیلم در تبریز متمرکز بودند و درباره فیلم چیزی نوشته نشد. از جمله در مصاحبه با آقای افتخار رییس انجمن سینماگران استان خواستار نمایش داده شدن فیلم در تبریز شده بودند.»