هنر و تجربه: جک نیکلسن که از سال ۲۰۱۰ به این طرف در هیچ فیلم بلندی بازی نکرده است، در کنار کریستن ویگ در بازسازی انگلیسی‌زبان «تونی اردمان» (مارن آده) ایفای نقش خواهد کرد. از قرار معلوم «پارامونت پیکچرز» حقوق این بازسازی را به دست آورده است. آدام مک‌کی که سال گذشته فیلم تحسین‌شده‌ی «رکود بزرگ»/ The Big Short را برای استودیوی پارامونت کارگردانی کرده بود، با مشارکت ویگ، ویل فرل و جسیکا اِلبام از «گلوریا سانچز پروداکشنس»، تهیه‌کنندگی این پروژه را بر عهده خواهند داشت. مارن آده هم به عنوان نویسنده و کارگردان نسخه‌ی اریژینال «تونی اردمان» یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی خواهد بود. «پارامونت» هنوز نویسنده و کارگردانی برای این فیلم نیافته است.

کمپانی «سونی پیکچرز کلاسیکس» که سال گذشته در پی اولین نمایش «تونی اردمان» در جشنواره کن، حقوق پخش فیلم در ایالات متحده را خریداری کرد، در حال حاضر این فیلم را به صورت محدود روانه‌ی سالن‌های سینما کرده است؛ فیلمی که یکی از پنج نامزد بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان اسکار است و در کنار «فروشنده»ی اصغر فرهادی یکی از شانس‌های اصلی تصاحب تندیس طلایی به شمار می‌رود.

جک نیکلسن که امسال هشتادساله می‌شود، یکی از طرفداران پروپاقرص نسخه‌ی اصلی است و ظاهراً او به سراغ برد گری در «پارامونت» رفته و این ایده را مطرح کرده است؛ ایده‌ای که با استقبال گری مواجه و به‌سرعت عملی شد. کریستن ویگ هم که پیش از این در بازسازی «روح‌شکن‌ها» ظاهر شده بود، به‌زودی در فیلم جدید الکساندر پین با عنوان «کوچک‌سازی»/ Downsizing دیده خواهد شد.

  • ورایتی