هنر و تجربه: دفتر شبکه‌ی تلویزیونی «اچ‌بی‌او» در آمریکای لاتین، حقوق پخش تلویزیونی و «اشتراک ویدئوهای درخواستی» (SVOD) فیلمی با عنوان «جدانشدنی‌ها» (Inseparables) را خرید که نسخه‌ی بازسازی آرژانتینی از کمدی موفق و تحسین‌شده‌ی فرانسوی «دست‌نیافتنی‌ها» (Intouchables) به کارگردانی الیویه ناکاش و اریک تولدانو است.

این اتفاق نشان می‌دهد که با در نظر گرفتن نیروهای محرکه‌ی اصلی بخش سینمایی آمریکای لاتین (از جمله مجریان آمریکای برتر، استودیوهای هالیوودی و کسب‌وکار و رونق بازسازی‌ها) در بعضی موارد خریداران تلویزیونی می‌توانند رقم‌های بالاتری را در مقایسه با پخش‌کننده‌های سینمایی برای خرید آثار سینمایی تازه پیشنهاد کنند و در عقد چنین قراردادهایی پیش بیفتند.

«جدانشدنی‌ها» به کارگردانی مارکوس کارنواله، توسط لوییز آلبرتو اسکالیلا تهیه شده است و در یازدهم اوت سال گذشته توسط دیزنی در آرژانتین به نمایش عمومی درآمد و به فروش قابل توجه یک میلیون و هشتصد هزار دلار دست یافت که حاصل فروش ۳۵۰ هزار بلیت بود. البته نسخه‌ی اصلی این فیلم یعنی «دست‌نیافتنی‌ها» (۲۰۱۱) به فروش کل ۴۲۷ میلیون دلار در سراسر جهان دست یافت و تا نامزدی گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی‌زبان هم پیش رفت.

  • ورایتی