هنروتجربه: حقوق پخش تریلر رومن پولانسکی با عنوان «بر اساس یک داستان حقیقی» در آمریکای شمالی به کمپانی «سونی پیکچرز کلاسیکس» فروخته شد. این تریلر فرانسوی‌زبان پس از فیلم «کشتار» (۲۰۱۱) دومین اثر از پولانسکی است که نصیب سونی می‌شود. در فیلم جدید پولانسکی امانوئل سنیه در نقش یک نویسنده‌ پاریسی بازی کرده که دچار بلاک ذهنی شده است. او در این شرایط با یک زن مرموز (با بازی ایوا گرین) در جریان مراسم عرضه و امضای کتابی آشنا می‌شود.

فیلم‌نامه توسط اولیویه آسایاس و پولانسکی از رمانی به همین نام به قلم دلفین دو ویگان اقتباس شده است. این تریلر اولین پروژه‌ این فیلم‌ساز صاحب سبک، پس از ساختن درام «ونوس خزپوش» در سال ۲۰۱۳ است. کتاب دو ویگان در سال ۲۰۱۵ منتشر شد و جوایزی را هم برای نویسنده‌اش به ارمغان آورد.

پولانسکی درباره این اتفاق گفته است: «خیلی خرسندم که سونی فیلم جدیدم را در آمریکای شمالی پخش خواهد کرد. این کمپانی از روزگار قدیم توجه خاصی به سینمای اروپا داشته و از آثارش حمایت کرده است. اصلاً خودم هم دنبال همکاری دوباره با مایکل بارکر و تام برنارد بودم.» سونی هم در سوی دیگر در بیانیه‌اش چنین اعلام کرد: «بر اساس یک داستان حقیقی از آن دست تریلرهایی است که تماشاگران تشنه‌ آن‌ها هستند؛ فیلمی استثنایی و تر و تازه مثل «انزجار» و «مستأجر» در دوره‌ خودشان. فیلم جدید پولانسکی بی‌تردید می‌تواند یکی از بهترین‌های کارنامه‌اش ارزیابی شود.» خبر عقد این قرارداد در حاشیه‌ جشنواره فیلم برلین اعلام شد.

  • ورایتی