هنر و تجربه: ترنر کلاسیک موویز اعلام کرد که جشنواره فیلم کلاسیک TCM در سال ۲۰۱۷ به بهانه‌ی پنجاهمین سالگرد نمایش کلاسیک تحسین‌شده‌ی «در گرمای شب» (نورمن جویسن، ۱۹۶۷) با نمایش این فیلم کارش را آغاز خواهد کرد. علاوه بر این، در این دوره با نمایش فیلم‌‌های «آواز در باران» و «کارت‌پستال‌هایی از لبه‌ی پرتگاه» یاد و خاطره‌ی دبی رینولدز و کری فیشر گرامی داشته می‌شود و در هر دو نمایش گفت‌وگوهایی با اعضای خانواده‌شان، تاد فیشر و بیلی لورد انجام خواهد شد.

از دیگر کسانی که در این بزرگداشت مورد تقدیر قرار می‌گیرند می‌توان از بازیگران «در گرمای شب» یعنی سیدنی پواتیه و لی گرنت، والتر میریش تهیه‌کننده و کوئینسی جونز آهنگ‌ساز نام برد. مل بروکس، باک هنری، دونا پسکو (ستاره‌ی برنامه «هیجان شنبه شب») و جان بدهام کارگردان هم قرار است در روزهای برپایی این رویداد سینمایی در آن حاضر شوند.

این جشنواره که امسال با موضوع «آن‌ها را بخندان: کمدی در سینما» برگزار می‌شود، برای هشتمین سال پیاپی در هتل رزولت هالیوود از ششم تا نهم آوریل برپا می‌شود. یکی دیگر از بزرگداشت‌های این دوره به پیتر پاگدانوویچ بازیگر/ کارگردان اختصاص دارد که با نمایش دو فیلم «آخرین نمایش فیلم» (۱۹۷۱) و «چه خبر، دکتر؟» (۱۹۷۲) و گفت‌وگویی در باشگاه TCM همراه خواهد شد. گفت‌وگو با لی گرنت هم پس از نمایش فیلم‌های «داستان کارآگاه» (ویلیام وایلر، ۱۹۵۱) و «ارباب» (هال اشبی، ۱۹۷۰) صورت خواهد گرفت. «کازابلانکا» (مایکل کرتیز، ۱۹۴۲)، «ویلی ونکا و کارخانه‌ی شکلات» (مل استوارت، ۱۹۷۱)، «فارغ‌التحصیل» (مایک نیکولز، ۱۹۶۷) و «اوج تشویش» (مل بروکس، ۱۹۷۸) از دیگر فیلم‌هایی هستند که در این دوره روی پرده خواهند رفت.

ورایتی •