هنر و تجربه: دومین تیزر مستند «خونه» به کارگردانی خدایار قاقانی با محوریت پرداختن به بخشی از فیلم‌های تاریخ سینمای ایران رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی فیلم مستند «خونه»، دومین تیزر این فیلم مستند که توسط «حمید قاقانی» تدوین شده، با درنظر گرفتن فیلم‌های مهمی که طی ۴۰سال اخیر از عمارت میرزاحسن مستوفی به عنوان لوکیشن استفاده کرده‌اند، ارائه شده است.
نخستین فیلمی که در این عمارت ساخته می‌شود، «سلطان صاحبقران» (علی حاتمی) است، بعدها فیلم‌های دیگری چون «دلشدگان»، «عروسی خوبان»، «دیوانه‌ای از قفس پرید» و «گراند سینما»(حسن هدایت)، «افسانه آه»(تهمینه میلانی)، «گردباد»(کامران قدکچیان) و… از این عمارت به عنوان لوکیشن استفاده می‌کنند. طی سال‌های اخیر مجموعه «شهرزاد»(حسن فتحی) و فیلم «خوب، بد جلف»(پیمان قاسمخانی) جزو آثاری‌هستند که در این عمارت ساخته شده‌اند.
در خلاصه روایت مستند «خونه» آمده است؛ عمارت قدیمی میرزا حسن مستوفی الممالک(از سیاستمداران خوشنام دوره قاجار) بعد از عمر ۱۲۵ ساله‌اش در حوالی گلوبندک تهران، روایت‌های ناگفته‌ای را از وقایع رخ‌داده در خود دارد. «خونه» برای این روایت از خواب بیدار می‌شود و به خواب می‌رود.
خانه میرزاحسن مستوفی(از سیاستمداران خوشنام دوران قاجار) در محله چال حصار قرار دارد و و جزو آثار ثبت شده ملی است. آیدین آغداشلو، محمدرضا اصلانی،اشکان امینیان،سیدعبدالله انوار ،زنده یاد فریدون حافظی ،نصرالله حدادی، ویگن داودی ،زنده یاد محمدعلی سپانلو ،همایون شهنواز،محمدرضا مدنی،زنده یاد شهین مستوفی الممالک، علی معلم،لیلا معیری،ناصر ملک مطیعی، سیدعلیرضا میرعلینقی،زنده یاد احسان نراقی ،جهانگیر هدایت، لوریک ترهوانسیان و امیرهمایون ابراهیمیان(پسر بچه) چهره‌هایی هستند که در این مستند حضور دارند.