هنروتجربه: درام زندگینامه‌ای «مادی» پس از نمایش در جشنواره‌های تلیوراید و تورنتو در فصل پاییز گذشته، بالاخره در جدول نمایش عمومی قرار گرفت تا فرصت روایت داستان زندگی هنرمند کانادایی، ماد لوییس را به دست بیاورد. سالی هاکینز در نقش اصلی این فیلم بازی کرده و کارگردان آن اِیسلینگ والش است که پیش از این سریال کوتاه «فینگرسمیت» اثر سارا واترز (که به عنوان منبع الهام جدیدترین فیلم پارک چان‌ووک با عنوان «ندیمه» هم شناخته می‌شود) را ساخته است.

داستان فیلم در دهه‌ ۱۹۳۰ و در استان نووسکوشیا روی می‌دهد؛ زمانی که این هنرمند مستأصل به عنوان کارگر ماهی‌فروشی با بازی ایتن هاک مشغول به کار می‌شود. لوییس به عنوان یکی از محترم‌ترین هنرمندان مردمی کشورش، در کشیدن نقاشی‌های کوچکی تخصص داشت که فضاهای باز و چشم‌اندازها را ترسیم می‌کردند. اندازه‌ کوچک بوم‌های او به خاطر روماتیسمی بود که از آن رنج می‌برد.

سالی هاکینز برای بازی درخشانش در نقش مکمل فیلم «جاسمین غمگین» (وودی آلن) نامزد دریافت جایزه اسکار شد و برای درخشش در «الکی‌خوش» (مایک لی) جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن نقش اصلی را به خانه برد. کری ماچت، زاکری بنت و گابریل رُز از دیگر بازیگران «مادی» هستند که طبق برنامه در تابستان پیش رو، توسط کمپانی سونی پیکچرز کلاسیکس، به صورت محدود اکران خواهد شد.

  • ایندی‌وایر