هنروتجربه: نتفلیکس حقوق پخش جهانی فیلم گنگستری جدید مارتین اسکورسیزی با عنوان «مرد ایرلندی» را خرید؛ فیلمی که قرار است رابرت دنیرو در آن بازی کند و پس از مدت‌ها دوباره همکاری این دو را رقم بزند. در واقع «مرد ایرلندی» نهمین همکاری اسکورسیزی و دنیرو خواهد بود. استیون زیلیان فیلم‌نامه را بر اساس کتاب سال ۲۰۰۴ چارلز برنت با نام «شنیدم خانه نقاشی می‌کنی» نوشته است که بر داستان زندگی آدم‌کش گنگستری به نام فرانک شیرن ملقب به «مرد ایرلندی» تمرکز دارد.

عنوان کتاب «شنیدم خانه نقاشی می‌کنی» از اصطلاح عامیانه‌ای بین جنایتکاران گرفته شده است و در اصل به قراردادهای کشتن و پاشیدن خون بر دیوارها اشاره دارد. چارلز برنت مدت کوتاهی پیش از مرگ شریدن در سال ۲۰۰۳ با او دوست شد و از او در قالب اعترافی شنید که او با دستور رییس گروه گنگستری با نام راسل بوفالینو، در قتل جیمی هوفا (که در سال ۱۹۷۵ ناپدید شد و هرگز پیدا نشد) دست داشته است.
«مرد ایرلندی» فیلم بعدی اسکورسیزی پس از «سکوت» خواهد بود که شکست بزرگی را برای کمپانی «پارامونت» رقم زد. این درام تاریخی ۴۶ میلیون دلاری پس از اکران گسترده‌اش از بیستم ژانویه، تا امروز فقط هفت میلیون دلار فروخته است که می‌تواند دلیل اصلی استعفای برد گری از سمت مدیرعاملی این استودیو در هفته‌ گذشته باشد.

اولین همکاری اسکورسیزی و دنیرو در سال ۱۹۷۳ و فیلم «خیابان‌های پایین شهر» محقق شد و سپس با فیلم‌های «راننده تاکسی»، «نیویورک نیویورک»، «گاو خشمگین»، «سلطان کمدی»، «رفقای خوب»، «تنگه وحشت» و «کازینو» در سال ۱۹۹۵ ادامه یافت. تولید «مرد ایرلندی» به احتمال قوی از اواخر سال میلادی جاری آغاز می‌شود.

  • ورایتی