هنر و تجربه: سه‌شنبه شب دهم اسفندماه با برگزاری آیین اختتامیه دومین جشنواره فیلم کوتاه موج کیش در پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف نامزدها و برگزیدگان این دوره جشنواره معرفی شدند.

به گزارش دبیرخانه جشنواره این مراسم با حضور مدیران و مسئولین سازمان منطقه آزاد کیش، فیلم‌سازانی چون پوران درخشنده، محسن امیر یوسفی، مجید برزگر و نیما عباس پور، فیلم‌سازان حاضر در جشنواره و جمعی از ساکنین جزیره کیش برگزار شد. در ابتدای این مراسم دکتر رضوانی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش توجه به مفهوم اقتصاد مقاومتی را یکی از اولویت‌های کاربردی جزیره کیش و جلب نگاه فیلم‌سازان جوان برای به تصویر کشیده شدن ویژگی‌ها و زیبایی‌های جزیره را از دیگردغدغه‌های برگزاری این جشنواره دانست.

اسامی نامزدها و برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره کیش

بهترین انیمیشن:
سعادت رحیم زاده برای انیمیشن کوتاه «کودکان بلوط»

جایزه ویژه داوران به طور مشترک اهدا شد به محبوبه محمدزکی برای انیمیشن کوتاه «جوجه ماشینی» و اصغر صفار و عباس جلالی یکتا برای انیمیشن کوتاه «هزار افسان»

بهترین فیلم با موضوع توصیف جزیره کیش:

علی کلانتری برای مستند کوتاه «تاریخ مرجانی زاگرس»

بشیر آزادپوربرای مستند کوتاه «جزیره آهوان»

بهترین مستند کوتاه:
معصومه نورمحمدی برای مستند کوتاه «سوزنگرد»

جایزه ویژه هیأت داوران اهدا شد به علیرضا دهقانبرای مستند کوتاه «اُوسیا»

بهترین پژوهش و تحقیق در مستند:
آتبین حسینی برای مستند کوتاه «مرز مه‌آلود» و علی نیکوکاربرای مستند کوتاه «باروری ابرها»

بهترین کارگردانی بخش مستند:
مهدی اسدی برای مستند کوتاه «جمعه‌ قالی»

بهترین فیلم‌برداری فیلم‌های داستانی:
امیر موسوی برای فیلم کوتاه «نسبت خونی»

بهترین تدوین فیلم‌های کوتاه داستانی:
محمد اسماعیلیبرای فیلم کوتاه «عملیات ۷۴۷»

بهترین کارگردانی فیلم‌های کوتاه داستانی:
ضمن تقدیر از کارگردانان فیلم‌های «آیینه‌های پریده رنگ» و «هستی» به طور مشترک اهدا شد به اسماء ابراهیم زادگان برای فیلم کوتاه «حفره مشترک» حامد نجابت برای فیلم کوتاه «اشیاء گمشده»

بهترین فیلم‌نامه فیلم‌های کوتاه داستانی:
ضمن تقدیر از نویسندگان فیلم نامه «نسبت خونی» اهدا شد به آرمان خوانساریان برای فیلم کوتاه «سبز کله‌غازی» و «قرص برنج»

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه داستانی:
حسین امیری دوماری و پدرام پور امیری برای فیلم کوتاه «نسبت خونی»

بهرام و بهمن ارک برای فیلم کوتاه «نجس»

حامد نجابت برای فیلم کوتاه «اشیاء گمشده»

سالم صلواتی برای فیلم کوتاه «آیینه‌های پریده رنگ»

اسماء ابراهیم زادگان برای فیلم کوتاه «حفره مشترک»

مهدی آقاخانی برای فیلم کوتاه «درپیکر»

دیپلم افتخار بهترین فیلم جشنواره اهدا شد به سالم صلواتی برای فیلم کوتا «آیینه‌های پریده رنگ» و تندیس جشنواره و جایزه بهترین فیلم جشنواره اهدا شد به بهمن و بهرام ارک برای فیلم کوتاه «نجس»

جایزه ویژه هیات داوران اهدا شد به مهدی آقاجانی برای فیلم کوتاه «درپیکر»