هنروتجربه: نشست نقد و بررسی فیلم «انتهای زمین» ساخته ابوالفضل صفاری روز دوشنبه شانزدهم اسفندماه در اصفهان برگزار می‌شود.

از سلسله نشست‌های نقد و بررسی فیلم‌های گروه هنروتجربه، اصفهان و سالن سینما سوره اصفهان روزهای دوشنبه میزبان این جلسات است. در این جلسه ابتدا از ساعت ۱۵ فیلم‌ «انتهای زمین» به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۷ نشست نقد و بررسی با حضور ابوالفضل صفاری کارگردان این فیلم و سعید معظمی بازیگر آن برگزار می‌شود.

«انتهای زمین» داستان رابینسون کروزوئه ایرانی است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «حجت مرد میان‌سالی است که خانه و زندگی خود را در شمال ایران رها می‌کند و با پای پیاده به سوی جنوب ایران حرکت می‌کند. او تصمیم می‌گیرد تا انتهای دنیا پیاده برود و بمیرد. بعد از یک سال پیاده روی به دریای عمان می‌رسد و در آن‌جا ١٧ سال دور از  شهر و جامعه زندگی می کند. او در این سال‌ها به عنوان رابینسون کروزوئه ایرانی مشهور می‌شود.»

فیلم نخسین بار در جشنواره فجر سال ١٣٨۶ نمایش پیدا کرده است و به جز آن برنده زردآلوی طلایی بهترین فیلم جشنواره فیلم ارمنستان، برنده بهترین فیلم و بهترین بازیگری مرد از جشنواره بین‌المللی فیلم کیش و منتخب جشنواره بین‌المللی ژنو بوده است.

 

برچسب‌ها: