هنر و تجربه: فیلم‌نامه‌ی فیلم‌نشده‌ی آکیرا کوروساوا، فیلم‌ساز بزرگ و فقید ژاپنی، توسط کمپانی فیلم‌سازی چینی «برادران هُوآئی» در دست تولید قرار گرفت.

به گزارش اسکرین دیلی، کوروساوا که این فیلم‌نامه‌ی اقتباسی را پیش از مرگش در سال ۱۹۹۸ نوشته بود، آن را بر اساس داستان کوتاهی از ادگار آلن پو با عنوان «بالماسکه‌ی مرگ سرخ» نوشت. کوروساوا نگارش این فیلم‌نامه را از سال ۱۹۷۵ و پس از فیلم «درسو اوزالا» آغاز کرد و پیش از مرگش آن را به پایان رساند.

این داستان آلن پو که به اندازه بعضی از دیگر داستان‌های کوتاهش شناخته‌شده نیست، یک شاهزاده و دوستان نجیب‌زاده‌‌ی ثروتمندش را دنبال می‌کند که می‌کوشند از یک مرض مرگبار بگریزند، اما به محض برپایی یک مهمانی بالماسکه، خود شاهزاده با «مرگ سرخ» روبه‌رو می‌شود. این داستان پیش از این در سال ۱۹۶۴ هم مورد اقتباس قرار گرفته و راجر کورمن فیلمی را با بازی وینسنت پرایس بر اساس آن ساخته است.

«برادران هوآئی» یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های سرگرمی چین است که استودیوی فیلم‌سازی و مؤسسه‌ی استعدادیابی خودش را دارد. از این رو انتظار می‌رود که پروژه‌ تولید این فیلم کاملاً برنامه‌ریزی‌شده و با صرف هزینه‌های کافی و بهره‌گیری از نیروهای توانمند به سرانجام برسد. البته جیمز وانگ یکی از مؤسسان این کمپانی در نشست خبری پروژه به این موضوع اشاره کرد که هنوز هیچ کارگردانی انتخاب نشده است اما آن‌ها در جست‌وجوی یک استعداد جوان هستند. این پروژه‌ی جاه‌طلبانه طبق برنامه‌های اعلام‌شده در سال ۲۰۲۰ آماده نمایش عمومی خواهد شد.