هنر و تجربه: دیو الکساندر سردبیر سابق مجله‌های ویژه‌ی فیلم‌های ژانر وحشت بود که حالا دست به کار تازه‌ای زده است. او سراغ بعضی از بزرگ‌ترین فیلم‌های ترسناکی رفته است که هرگز به تولید نرسیده‌اند! او کمپانی تولیدی چندرسانه‌ای با نام «وحشت روایت‌نشده» (Untold Horror) را راه‌اندازی کرده است؛ و البته از همین عنوان برای مجموعه مستند تازه‌اش بهره برده است.

الکساندر نویسندگی و تولید مشترک مجموعه چندقسمتی «وحشت روایت‌نشده» را بر عهده دارد که کاوشی است در این خصوص که چرا بعضی از کنجکاوی‌برانگیزترین فیلم‌های ترسناک تاریخ سینما هرگز از مرحله‌ی تولید عبور نکرده‌اند و در بعضی موارد اصلاً در دستور تولید هم قرار نگرفته‌اند؛ از «فرانکنستاین» دیوید کراننبرگ تا فیلم‌نامه‌ی «شبح» (Phantasm) راجر اِیوِری، فهرست فیلم‌های ترسناک تولیدنشده واقعاً برای علاقه‌مندان این ژانر و دوستداران سینما هراس‌انگیز به نظر می‌رسد!

در این مجموعه که به‌تازگی تریلری هم از آن در فضای مجازی منتشر شده است، برای اولین بار برخی از بزرگ‌ترین فیلم‌سازان ژانر وحشت از فیلم‌هایی می‌گویند که تقریباً آن‌ها را در ذهن و دنیای شخصی خودشان ساخته‌اند. این گفت‌وگوها کسانی مانند جرج رومرو (شب مردگان زنده)، جان لندیس (یک گرگ‌نمای آمریکایی در لندن)، ویلیام لاستیگ (مجنون/ Maniac) و فیلم‌ساز افسانه‌ای ژاپنی تاکشی میکه (ایچی قاتل) را در بر می‌گیرد. هنوز تاریخی برای عرضه‌ی این مجموعه مستند اعلام نشده است.

  • پلی‌لیست