هنروتجربه: محمدمهدی حیدریان مشاور عالی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رییس سازمان سینمایی منصوب شد.

حکم رسمی ریاست محمد مهدی حیدریان از سوی سید رضا صالحی امیری وزیر ارشاد صادر شد. حیدریان که از آذر ماه امسال به عنوان مشاور عالی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شده‌بود، با حکم سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان معاون وزیر و رییس سازمان سینمایی و سمعی، بصری منصوب شد. او در زمان وزارت احمد مسجدجامعی دو سال و نیم معاون سینمایی وزارت ارشاد بود؛ در آن مقطع معاونت سینمایی هنوز به سازمان تبدیل نشده بود.

در حکم سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به محمدمهدی حیدریان آمده است:
«نظر به تعهد و تجربیات ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به سمت معاون وزیر و رییس سازمان سینمایی و سمعی، بصری منصوب می‌شوید.»
در بخش دیگری از این حکم آمده است:
«انتظار دارد ضمن بهره‌گیری از کلیه ظرفیت‌های موجود و تعامل و گفت‌وگو با نیروهای کارآمد و موثر در رشد و اعتلای سینمای متعهد ایران اسلامی، در راستای افزایش انسجام در تولیدات دیداری و شنیداری و ایجاد فرصت‌های جدید برای حضور فعال در جشنواره‌های بین‌المللی، تحول در فرآیند برگزاری جشنواره‌های ملی، توجه به تولیدات متناسب با سبک زندگی ایرانی اسلامی و پاسخگویی به مسایل اجتماعی جامعه ایران و بازنگری در ساختار مدیریت سینمایی کوشا باشید.
توفیق جناب عالی را از درگاه خداوند متعال مسالت دارم.»

محمدمهدی حیدریان تاکنون در سمت‌های مختلف مدیریتی فعالیت داشته که تعدادی از آن‌ها به شرح زیر است:
– مدیرکل همکاری‌های سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (یک سال)
– مدیرکل نظارت و ارزشیابی امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (یازده سال)
– مدیر عامل سیما فیلم (صدا و سیما) (شش سال)
– مدیر شبکه جهانی جام جم (سه سال)
– رئیس گروه تخصصی سینما در فرهنگستان هنر (از شش سال قبل ادامه دارد)
– معاون ریاست فرهنگستان هنر (در حوزه موسیقی، تئاتر و ادبیات نمایشی ، سینما ،چندرسانه‌ای از سال ۱۳۸۴ تاکنون)

حجت‌الله ایوبی رئیس پیشین سازمان سینمایی وزارت ارشاد بود که طی چند روز گذشته شایعه‌های مبنی بر استعفایش شنیده می‌شد اما او شایعات را تکذیب کرده بود. ایوبی از ابتدای دولت یازدهم در شهریور ماه سال ۹۲ ریاست سازمان سینمایی را برعهده داشت.