هنر و تجربه: بیل پکستن که ۲۵ فوریه به خاطر سکته‌ی قلبی در ۶۱ سالگی درگذشت، ظاهراً یازده روز پیش از آن تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته بود. طبق گواهی فوت و اسناد منتشر شده از سوی مراجع پزشکی، پکستن روز چهاردهم فوریه عمل جایگزینی یکی از دریچه‌های قلب را پشت سر گذاشت تا شرایط و عملکرد قلبش بهبود پیدا کند که همین جراحی دلیل اصلی بروز عوارض و آنورسیم شاهرگ، و در نهایت حمله‌ی قلبی و مرگش شناخته شده است.

بیل پکستن که از بازیگران پرکار سینما بود در فیلم‌های بسیاری بازی کرده است، از جمله «تایتانیک»، «بیگانه‌ها» و «گردباد». او به‌تازگی بازی در تریلر کانادایی با مضمون بلوغ و با عنوان «رؤیاهای بی‌ارزش» را به پایان رسانده است و در ماه آوریل با تریلر «دایره» به سینماها خواهد آمد که نقش‌های اصلی آن را تام هنکس و اما واتسن بازی کرده‌اند. علاوه بر این، او نقش اصلی کارآگاه فرانک رورک را در مجموعه‌ی جنایی شبکه‌ی «سی‌بی‌اس» با نام «روز تمرین» بازی می‌کرد؛ که در جدیدترین قسمت به نمایش درآمده از این مجموعه به او ادای احترام و یادش گرامی داشته شد.

جیمز کامرون که پکستن را در فیلم‌های «تایتانیک»، «بیگانه‌ها»، «دروغ‌های حقیقی» و «ترمیناتور» هدایت کرده، در این خصوص گفت: «دنیا پس از درگذشت او به مکان کوچک‌تری بدل شده است و من عمیقاً دلتنگ او خواهم شد.» هالیوود در جریان مراسم اسکار به او هم ادای دین کرد و مرگ ناگهانی‌اش توسط جنیفر آنیستن پیش از آغاز بخش «درگذشتگان» مورد اشاره قرار گرفت.

ورایتی •