هنروتجربه: دومین فیلم از اکران نوروزی گروه هنروتجربه مشخص شد. «مفت‌آباد» به کارگردانی پژمان تیمورتاش دومین فیلم اکران نوروز هنروتجربه است.

به گزارش روابط عمومی گروه هنروتجربه، فیلم سینمایی «مفت آباد» ساخته پژمان تیمورتاش، از اواخر اسفند در اکران نوروزی گروه هنروتجربه به نمایش درمی‌آید.

این فیلم روایتگر زندگی پنج جوان است که در یک خانه‌ مجردی شلوغ با شرایط سختی زندگی می‌کنند. یکی از آن‌ها معتاد است و در حال ترک اعتیاد. یکی لال است. یکی باید برای امتحانات دانشگاه درس بخواند که دوباره مشروط نشود. یکی خانه‌ی پدری را در زد و بند با پیمانکار از دست داده و دیگری یعنی رسول که در واقع صاحب اصلی خانه‌است یک بی‌خیال تمام عیار است که برای کار به تهران مهاجرت کرده‌. خبر آمدن ناگهانی همسر رسول به تهران اما وضعیت خانه را از حالت عادی خارج می‌کند.

پژمان تیمورتاش کارگردان این فیلم متولد ۱۳۶۴ پیش از این فیلم کوتاه «اکبر میلیون دلاری» را در سال ۱۳۸۵ و مستند «استوک‌ها پاره، ساق‌ها شکسته» را در سال ۱۳۸۶ ساخته است و به عنوان نویسنده رمان «قبل از مردن چشمهات رو ببند» را در نشر چشمه و مجموعه داستان «تهران ۲۸» را در نشر پیدایش منتشر کرده است.

تیمورتاش در یادداشتی در توصیف این فیلم نوشته‌است: «مفت‌آباد یک فیلم شهری است، چون هویت داستانی‌اش را از آدم‌هایی می‌گیرد که خصلت‌هایشان برآیندی است از زیستن‌ در این شهر. آدم‌هایی که تا ابد ماجرا برای ساختن و روایت کردن دارند. اسم قبلی این فیلم« پست فطرت‌های محترم» بود. پست‌فطرت‌هایی که تلاش‌شان را می‌کنند تا محترم بمانند و به شیوه‌ زندگی‌شان عادت کرده‌اند و همین باعث شده که هر فاجعه‌ای برایشان تبدیل شود به امری روزمره.»

«مفت‌آباد»/ کارگردان و نویسنده فیلم‌نامه: پژمان تیمورتاش- مدیرفیلم‌برداری: سام سلیمانی- صدابردار: شاهین پورداداشی- طراح صحنه: حسین ذوقی- طراح چهره‌پردازی: هلیا رشقی- تدوین: روزبه کلباسی- صداگذار: عرفان ابراهیمی- اصلاح رنگ و نور: فرهاد قدسی- موسیقی: مرتضی پورعلی- مدیرتولید: رضا آزادمنش- بازیگران: سجادافشاریان، برزو ارجمند،امین اسفندیار، محمدرضا جمشید‌پی، فائزه علوی، دنیا مدنی، احسان بیات‌فر، علی میری،ندا میری، امیرحسین مجیدی- تهیه‌کننده و مجری طرح: حنیف سروری

برچسب‌ها: