هنروتجربه: پس از تغییر رییس سازمان سینمایی و انتصاب محمدمهدی حیدریان به جای حجت‌الله ایوبی، رسانه‌ها هر کدام به شکلی نسبت به این اقدام واکنش نشان داده و مطالبی در همین زمینه تولید کرده‌اند. از جمله این مطالب می‌توان به گزارشی که امروز ۱۸ اسفند در روزنامه بانی‌فیلم منتشر شده است، اشاره کرد. در بخشی از این گزارش علیرضا رییسیان و ابوالحسن داوودی به نکات مثبت و منفی که در دوره حضور ایوبی در سمت ریاست سازمان سینمایی در سینما ایران شکل گرفته اشاره کرده‌اند و تولد گروه هنروتجربه را از مهمترین اقدامات ایوبی دانسته‌اند.

ابولحسن داوودی در همین راستا گفته است: «شکل گرفتن سینمای هنروتجربه در این دوره با مدیریت درست، به نتیجه مثبت و پایداری رسید. البته این نوع سینما عوارضی داشت که باید در مدیریت آینده به آن توجه کنیم و نباید روی سینمای بدنه تأثیر بگذارد یا شکل آن را تغییر دهد.»

رییسیان هم نیز با برشمردن نکات مثبت و منفی که در دوره ریاست ایوبی در سینمای ما شکل گرفت، به اهمیت حضور هنروتجربه اشاره کرده  است: «یکی از کارهای خوب ایشان، ایجاد گروه سینمای هنروتجربه و همین طور فراهم شدن شرایطی برای ارتقای فروش فیلم‌ها بود که شاید با برنامه‌ریزی نبود، اما زمینه‌ای برای این کار فراهم کرده بود.»