هنر و تجربه: «بیگانه: پیمان» در راه است و اگر تا امروز تصویری از آن ندیده‌اید باید گفت که خیلی شبیه «پرومتئوس» (یا به قولی «پرومته») است؛ با این تفاوت که بزرگ‌تر به نظر می‌رسد و ضرباهنگ سریع‌تری هم دارد. قسمت قبلی این سرآغازهای مجموعه فیلم‌های «بیگانه» به اندازه کافی مورد شکایت و اعتراض گروهی از تماشاگران و علاقه‌مندان قرار گرفت که اغلب به تصمیم‌های غیرقابل‌قبول شخصیت‌ها در بیش‌تر بزنگاه‌های داستان برمی‌گشت؛ به عبارت دیگر، طرفداران این مجموعه انتظار اثری هوشمندانه‌تر را در بازگشت ریدلی اسکات به این جهان داستانی داشتند.

نیل کوربولد در مقام ناظر جلوه‌های ویژه‌ی «بیگانه: پیمان» در گفت‌وگوی تازه‌ای با «کولایدر» در این خصوص چنین توضیح داده است: «اسکات همه‌ی این انتقادها را شنید و می‌دانست که گروهی از تماشاگران انتظار دیدن موجودات بیگانه‌ بیش‌تری را دارند. اما باید به این موضوع هم توجه داشت که هر استودیویی توقعی دارد و گاهی وقت‌ها دست کارگردان در زمینه‌ی ایجاد ترس و وحشت واقعاً بسته است؛ به‌خصوص اگر درجه نمایش فیلم پانزده سال یا کم‌تر از آن باشد. از این رو در این قسمت اسکات کاری کرده است که احتمالاً از انتظار تماشاگران مورد نظر هم فراتر است و حتی می‌تواند باعث غافل‌گیری‌شان شود.»

از سوی دیگر خود اسکات در گفت‌وگویی با «سیدنی مورنینگ هرالد» گفته است: «دیگر نمی‌خواهم در بازگشتم به دنیای این فیلم‌ها چنین وقفه‌ای در تولیدشان ایجاد شود. از این رو آماده‌ام تا سال بعد هم با قسمت دیگری به سینماها برگردم. اگر واقعاً انتظار فرنچایز و مجموعه‌ تازه‌ای وجود داشته باشد، من می‌توانم حالاحالاها به این کار ادامه دهم و تا شش فیلم دیگر را هم بسازم. به‌هیچ‌وجه نمی‌خواهم دوباره از این پروژه‌ها دست بکشم.» فیلم «بیگانه: پیمان» نوزدهم ماه مه روانه‌ نمایش عمومی خواهد شد.

  • پلی‌لیست