هنروتجربه: نشست نقد و بررسی فیلم «سینما نیمکت» به کارگردانی محمد رحمانیان روز شنبه بیست‌ویکم اسفندماه در مشهد برگزار می‌شود.

پردیس سینمایی هویزه مشهد روزهای شنبه میزبان جلسات نقد و بررسی فیلم‌های به نمایش درآمده در گروه هنروتجربه است. این برنامه در روز ۲۱ اسفندماه، به فیلم «سینما نیمکت» اختصاص دارد. در این جلسه ابتدا از ساعت ۱۷ فیلم‌ به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۹ نشست نقد و بررسی با حضور محمد رحمانیان کارگردان این فیلم برگزار می‌شود.

«سینما نیمکت» دومین تجربه سینمایی محمد رحمانیان و اولین فیلم بلند او در ایران است. محمد رحمانیان بعد از آنکه در سال‌های اخیر نمایش‌های متعددی را در ستایش سینما و موسیقی با یک گروه نسبتا ثابت روی صحنه برده، «سینما نیمکت» را با همان مضامینی که در نمایشنامه‌های خود دنبال می‌کند و با همان گروه بازیگران این بار برای پرده سینما آماده نمایش کرده‌است.

«سینما نیمکت» داستان یک گروه دوره گرد نمایشى است که در سال هاى ۶٨-٧٣ (دوران ممنوعیت ویدیو) فیلم‌هاى تاریخ سینما را در روستاهاى دورافتاده و قهوه‌خانه‌ها براى مردم اجرا مى‌کنند. علی عمرانی، اشکان خطیبی، مهتاب نصیرپور و هومن برق نورد بازیگران اصلی این فیلم هستند.