هنر و تجربه: جشنواره فیلم تریبکای امسال قصد دارد در روز اختتامیه‌اش یعنی ۲۹ آوریل با نمایش «پدرخوانده» و «پدرخوانده۲» و در ادامه دورهمی و گفت‌وگو با بازیگران و عوامل این فیلم‌ها به کارش پایان دهد. در این دورهمی فرانسیس فورد کوپولا، آل پاچینو، جیمز کان، رابرت دووال، داین کیتن، تالیا شایر و رابرت دنیرو حضور خواهند داشت. البته این رویداد که به بهانه‌ی چهل‌وپنجمین سالگرد از اولین نمایش «پدرخوانده» تدارک دیده شده است، تنها جشن سالگردی نیست که در تریبکا برگزار خواهد شد.

امسال «سگدانی»/ «سگ‌های انباری» (کوئنتین تارانتینو) و «علاءالدین» هم ۲۵ ساله می‌شوند که انیمیشن دیزنی با اجرای یک ارکستر آن را گرامی می‌دارد و فیلم تارانتینو با گفت‌وگویی با کارگردان و برخی از بازیگران فیلم این اتفاق را جشن می‌گیرد. علاوه بر این، مایکل مور هم به مناسبت پانزدهمین سالگرد نمایش مستند برنده اسکارش «بولینگ برای کلمباین» در جشنواره تریبکای امسال حاضر خواهد شد.

در جشنواره تریبکای امسال می‌توان منتظر آثار جدیدی از الکس گیبنی، آزازل جاکوبز و لوری سایمنز بود. دو ضیافت هم برای اولین نمایش‌های جهانی این فیلم‌ها در نظر گرفته شده است: «نمی‌توان توقف کرد، توقف نخواهد کرد: داستان پسر بد» (دنیل کافمن) که مستندی درباره شان کامبز ملقب به «دیدی» است و جدیدترین فیلم کارنامه‌ی جیمز پانسولت با عنوان «دایره». این دوره از جشنواره فیلم تریبکا از شانزدهم ماه آوریل آغاز خواهد شد.

  • ایندی‌وایر