هنروتجربه: شورای صدور پروانه نمایش در جلسه‌ای که ۱۴ اسفند ماه برگزار شد با ساخت پنج فیلم‌نامه موافقت کرده است. در میان نام فیلم‌سازانی که قرار است این فیلم‌نامه‌ها را تهیه و یا کارگردانی کنند، نام فیلم‌سازانی به چشم می‌خورد که پیش از این سابقه حضور در گروه هنروتجربه را در کارنامه خود داشته‌اند.

«اتاق تاریک» به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی روح‌الله حجازی از جمله فیلم‌نامه‌هایی است که با ساخت آن موافقت شده‌است. این فیلم‌نامه به موضوعی اجتماعی می‌پردازد. حجازی از جمله سینماگرانی است که همیشه به تجربه‌گرایی در فیلم‌هایش اهمیت می‌دهد. او با آخرین ساخته سینمایی‌اش «هیهات» در گروه هنروتجربه حضور داشت.

فیلمنامه‌های «موریانه» به تهیه کنندگی سیدغلامرضا موسوی و کارگردانی و نویسندگی مسعود حاتمی و «جن زیبا» به تهیه کنندگی مهرداد فرید و کارگردانی و نویسندگی بایرام فضلی نیز موافقت شورای ساخت سازمان سینمایی را دریافت کرده‌اند. هر دو این فیلم‌نامه‌ها موضوعی اجتماعی دارند.

مسعود حاتمی از کارگردان‌های عرصه فیلم کوتاه است. او برای کارگردانی فیلم کوتاه «تنازع»  تندیس هنروتجربه را از جشنواره فیلم کوتاه تهران دریافت کرد و فیلم کوتاه «۱۱» به کارگردانی او نیز در این گروه اکران شد. حاتمی پیش‌تر در گفت‌و‌گویی با سایت هنروتجربه از علاقه‌اش به ساخت فیلم بلند سینمایی صحبت کرده‌بود و این‌که در حال کارکردن بر روی دو فیلم‌نامه است. «موریانه» را باید اولین تجربه حضور این فیلم‌ساز در عرصه فیلم‌سازی بلند محسوب کرد.

بایرام فضلی که علاوه بر نویسندگی «جن زیبا»، قرار است کارگردانی آن را نیز برعهده داشته باشد، از جمله سینماگرانی است که او را بیشتر با حضور در مقام فیلم‌بردار فیلم‌های مستقل و تجربی به‌خاطر می‌آوریم. فضلی که اولین فیلم بلندش «بازم سیب داری؟» را در سال ۱۳۸۵ کارگردانی کرد، پس از ۹ سال موفق به اکران این فیلم در گروه هنروتجربه شد. «خواب تلخ»، «انتهای زمین» و «از تهران تا بهشت» از جمله فیلم‌های تجربی هستند که بایرام فضلی مدیریت فیلم‌برداری آن‌ها را برعهده داشته است.مهرداد فرید تهیه‌کننده این فیلم در گفت‌وگویی درباره این فیلم توضیح داده‌است:«تمام فیلم‌برداری این اثر در خارج از تهران و در یکی از شهرستان‌ها انجام می‌شود. البته ما هنوز درباره این که کدام شهر باشد به جمع‌بندی نرسیده‌ایم.» او همچنین فیلم را آمیخته‌ای از تعلیق و طنز توصیف کرد که با هم حس گروتسک ایجاد می‌کنند. به گفته فرید مقدمات تولید این فیلم در فصل بهار آغاز می‌شود.

فیلم‌نامه‌های «شین» به تهیه‌کنندگی تقی علیقلی زاده و کارگردانی و نویسندگی میثم کزازی با موضوع اجتماعی، «زمان» به تهیه‌کنندگی فاطمه ابوالقاسمی وکارگردانی علاالدین پژهان و نویسندگی مشترک حمیدرضا آذرنگ و ساناز بیان با موضوع اجتماعی نیز در این جلسه شورا موفق به دریافت پروانه ساخت شده‌اند.•