هنر و تجربه: نیک فراست و سایمن پگ همان زوج نویسندگان و بازیگرانی هستند که سه‌گانه‌ی کورنِتو («شان مردگان»، «پلیس آتشین» و «پایان دنیا»، همه به کارگردانی ادگار رایت) و فیلم جاده‌ای/ بیگانه‌ای «پل» را در کارنامه دارند. این زوج هنری که اولین بار دوستی‌شان در مجموعه‌ی انگلیسی کالتی با عنوان «فاصله‌دار» رقم خورد، چند سالی است که در پروژه‌ای با هم کار نکرده بودند. از این رو می‌توان این خبر خوب را به سینمادوستان و علاقه‌مندان آثار این دو داد که آن‌ها کار نگارش فیلم‌نامه‌ی جدیدی را آغاز کرده‌اند.

نیک فراست در گفت‌وگوی تازه‌ای از آغاز یک همکاری تازه خبر داده اما در ادامه هم گفته است که هنوز مشخص نیست اثر جدیدشان یک فیلم خواهد بود یا اثری تلویزیونی: «من و سایمن در حال کار روی پروژه‌ی تازه‌ای هستیم. فعلاً می‌کوشیم کاری انجام دهیم که کمی خاص و متفاوت باشد. از این رو در حال حاضر نمی‌توانم اطلاعات بیش‌تری بدهم اما همین امسال دست به انتشار اخبار بعدی خواهیم زد.»

البته فراست در ادامه‌ حرف‌هایش می‌گوید: «به نظرم می‌خواهیم اثری در یک جهان علمی‌خیالی خلق کنیم؛ شاید چیزی در مایه‌های شکار روح یا هیولا در قالب کمدی؛ با دو شخصیت مرد و یک زن، به نوعی مثل “پرونده‌های ایکس” اما پای هیچ سازمان دولتی در میان نخواهد بود.» به هر حال باید منتظر ماند و دید که آخرین همکاری این زوج هنری در نهایت چه سروشکلی به خود می‌گیرد.

  • پلی‌لیست