هنروتجربه: کمپانی ویدئوهای درخواستی و پخش آنلاین نتفلیکس، حقوق جهانی پروژه‌ ناتمام اورسن ولز با عنوان «The Other Side of the Wind» را خرید تا روی کامل شدن و ترمیم آن سرمایه‌گذاری کند. البته تهیه‌کنندگان اصلی، فرانک مارشال و فیلیپ جن ریمسا تا پایان پروژه بر آن نظارت خواهند داشت. ولز اولین بار در سال ۱۹۷۰ کار تولید این فیلم را شروع کرد.

تد ساراندوس به عنوان یکی از مسئولان نتفلیکس در این‌باره توضیح داد: «ما هم مثل خیلی‌های دیگر با ستایش هنرمندی و نگاه اورسن ولز بزرگ شده‌ایم و در این شرایط به دست آوردن چنین فرصتی واقعا تحقق یک رؤیاست. فرصت جان بخشیدن به چنین میراثی از اورسن ولز برای من و نتفلیکس واقعا مایه مباهات است. در واقع با این کار، سینمادوستان و خوره‌های فیلم سراسر جهان یک بار دیگر می‌توانند جادوی ولز را تجربه کنند.»

مارشال تهیه‌کننده هم که در پروژه‌ی اصلی مدیر تولید بوده، درباره این اتفاق خوشایند گفت: «نمی‌توانم کاملا این اتفاق را باور کنم. پس از چهل سال تلاش، واقعا سپاسگزار شور و استقامت نتفلیکس هستم که بالاخره این امکان را مهیا کرد که پا به اتاق تدوین بگذاریم و آخرین فیلم ولز را به پایان برسانیم.»

اورسن ولز فیلم‌نامه‌ این اثرش را با همکاری آجا کودار نوشت که در کنار جان هیوستن، پیتر باگدانوویچ، رابرت رندم و دنیس هاپر در فیلم بازی هم کرده‌است. این فیلم یک هجویه‌ هالیوودی است درباره فیلم‌ساز بزرگی (هیوستن) که می‌کوشد با فیلم جدیدش دوباره خودی نشان دهد و به عرصه سینما بازگردد.

  • ایندی‌وایر