هنر و تجربه: آلفونسو کوارون پس از بلاک‌باستر اسکاری و چالش‌برانگیز «جاذبه» دوباره به خاستگاهش و فیلم‌سازی مستقل و جمع‌وجور برگشت .

کوران از پاییز گذشته تولید فیلم جدیدش را آغاز کرد. البته هنوز از این فیلم که با ترکیبی از بازیگران کم‌تر شناخته‌شده ساخته شده، جزییات داستانی برملا نشده است.کوارون در نشست مطبوعاتی روز گذشته از پایان فیلم‌برداری خبر داد و عنوان فیلم را «روما» اعلام کرد. داستان پیرامون یک خانواده از طبقه‌ی متوسط در مکزیکو سیتی سال ۱۹۷۰ جریان دارد و با نگاهی به کشتار کورپوس کریستی ساخته شده است که در آن دانشجویان معترض توسط سربازان مکزیکی زبده قتل عام شدند. کوارون در ادامه از فیلم‌برداری این پروژه به صورت هفتاد میلی‌متری گفت و این‌که برای گرفتن بعضی از صحنه‌های فیلم، خیابان‌ها و ایستگاه‌های مهمی از مکزیکو سیتی به طور کامل در اختیار پروژه قرار گرفتند.

امانوئل لوبزکی به دلیل تداخل برنامه‌هایش نتوانست مثل همیشه در کنار کوارون باشد و ظاهراً خود کوارون و گالو اولیوارس این وظیفه را به طور مشترک بر عهده گرفتند. هنوز جزییات بیش‌تری در خصوص پخش و نمایش عمومی فیلم منتشر نشده است ولی می‌توان انتظار داشت که آن را در جوایز  پایان سال ببینیم و موفقیت‌هایش را در فصل جوایز دنبال کنیم.

پلی‌لیست •