هنروتجربه: بیلی آگوست فیلمساز دانمارکی به عنوان رییس هیات داوران بخش رقابتی جشنواره فیلم پکن انتخاب شد. این کارگردان دو بار نخل طلای جشنواره فیلم کن را دریافت کرده و یک باز نیز جایزه اسکار را به خانه برده است. جایزه این بخش با عنوان تیتان به یکی از ۱۵ شرکت کننده در این بخش اهدا خواهد شد. مروری بر آثار آگوست نیز در این جشنواره در نظرگرفته شده است.

به گزارش   هالیوود ریپورتر، در هفتمین دوره جشنواره فیلم پکن که از ۱۶ تا ۲۳ آوریل برگزار می‌شود، مروری بر آثار دیوید لینچ می شود. در این بخش فیلم‌های «کله پاک‌کن‌ها» «مرد فیل‌نما»، «مخمل آبی»، «بزرگراه گمشده»، «داستان استریت»، «جاده مالهالند» و «اینلند امپایر» نمایش داده می‌شود.

مستندی با عنوان «دیوید لینچ: زندگی هنری» ساخته جان نگوین، ریک بارنز و اولیویا نیرگارد- هولم نیز در همین بخش به نمایش درمی‌آید.

دیوید لینچ که مشغول ساخت ادامه سریال «تویین پیکز» است نمی‌تواند در این جشنواره حضور داشته باشد.

منتخبی از فیلم‌های بازیگر مطرح چینی سیلویا چانگ که اکنون به کارگردانی روی آورده نیز در این جشنواره به نمایش درمی‌آید. مروری بر فیلم‌های نماد مطرح سینمای ایتالیا یعنی میکل آنجلو آنتونیونی نیز بخش دیگری از این جشنواره خواهد بود.

امیر کوستوریتسا با فیلم «در راه شیری» نیز در بخشی از این جشنواره حضور خواهد داشت.

فیلم مستند «بازی عاج» از دیگر آثاری است که در این جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود.

امسال ۵۰۰ فیلم در طول این جشنواره و در ۳۰ سینما به نمایش درآید. فیلم «در جسم و روح» ساخته ایکیدو انیدی برنده خرس طلای جشنواره فیلم برلین و «روی دیگر امید» ساخته آکی کوریسماکی برنده خرس نقره جشنواره فیلم برلین برای بهترین کارگردانی از جمله این فیلم‌ها هستند.

نمایش شماری از فیلم‌های کلاسیک چون «پلنگ»، «برباد رفته» و «دکتر ژیواگو» بخش دیگری از این جشنواره را تشکیل می‌دهد.

شماری از مهمترین فیلم‌های جدید از جمله «او» ساخته پل ورهوفن، «زنان قرن بیستم» ساخته مایک میلس، «فرانتس» ساخته فرانسواز اوزون، «خولیتا» ساخته پدرو آلمادوار، «پترسون» ساخته جیم جارموش و «دختر ناشناخته» ساخته برادران داردن نیز از جمله فیلم‌های این دوره جشنواره پکن هستند.

قسمت‌های جدید دو فیلم «سریع و خشمگین» ‌و «دزدان کاراییب» نیز در بخش خارج از رقابت نمایش داده می‌شوند.