هنر و تجربه: فیلمی درباره رفاقت دو مرد جوان – در واقع یک مرد و یک جسد «اسرارآمیز» – با عنوان «مرد همه‌کاره» (Swiss Army Man) سال گذشته در اتفاقی دور از انتظار، جشنواره فیلم ساندنس را تحت‌الشعاع خود قرار داد و با حمایت کمپانی پخش‌کننده‌ی «A24» به‌سرعت جایگاه یک اثر کالت را به دست آورد. این موضوع باعث شد تا کارگردانان جوان این فیلم یعنی دنیل شینرت و دنیل کوان (که به دنیل‌ها معروف شده‌اند) در کانون توجه قرار بگیرند و برای پروژه‌ی بعدی‌شان از حمایت ویژه‌ای برخوردار شوند.

آنتونی و جو روسو که خودشان کارگردانان موفقی هستند، فیلم جدید دنیل‌ها را تهیه خواهند کرد؛ فیلمی که هنوز عنوانی برای آن انتخاب نشده و جزییات داستانی‌اش هم فاش نشده است. فقط در این حد گفته شده که این بار با یک فیلم علمی‌خیالی طرف هستیم که خود دنیل‌ها نویسندگی و کارگردانی آن را بر عهده دارند؛ یعنی احتمالاً با اثر ناب دیگری از این فیلم‌ُسازان عجیب‌وغریب مواجه خواهیم شد. تاریخ شروع فیلم‌ّبرداری هم هنوز مشخص نیست.

در این میان، لنی آبراهامسن پس از موفقیت چشمگیرش با «اتاق» (۲۰۱۵) پروژه‌های مختلفی را دنبال کرد، از جمله داستان یک روح در «غریبه‌ی کوچک»، درام بوکس «دنیای یک مرد» و فیلم جنگی «فرار بزرگ»، اما هیچ یک به سرانجام نرسیدند و او در نهایت روی صندلی کارگردانی مجموعه‌ای با عنوان «شانس» نشست. آبراهامسن هم به‌تازگی قرارداد کارگردانی فیلمی با عنوان «مزرعه‌ی رین‌بو سوزان» را امضا کرده است که اقتباسی از کتاب دین کویپرز است با فیلم‌نامه‌ای از کوری فینلی. به هر حال امید می‌رود دیگر پروژه‌های این فیلم‌ساز مستقل توانمند هم روی زمین نماند و خیلی زود خبر تولیدشان منتشر شود.

  • پلی‌لیست