هنر و تجربه: پوستر جشنواره فیلم کن که به‌تازگی رونمایی شده و تصویری از کلودیا کاردیناله را به نمایش گذاشته است، تعجب‌ها و اعتراض‌های مختلفی را در پی داشته است؛ از جمله این‌که تغییراتی فوتوشاپی روی آن صورت گرفته است تا این بازیگر ایتالیایی لاغرتر از آن چیزی باشد که در تصویر اصلی سال ۱۹۵۹ ثبت شده است!

آنا رُز هولمر یکی از چهره‌های سرشناس این اعتراض‌هاست که سال گذشته با کارگردانی فیلم مستقل «حمله‌ها» (The Fits) بسیار مورد توجه قرار گرفت و تحسین شد. او در این خصوص نارضایتی‌اش را در فضای مجازی با ارسال این جمله مطرح کرده است: «ضرورت این تغییر فیزیکی دراماتیک کلودیا کاردیناله برای پوستر رسمی کن ۲۰۱۷ چیست؟»

کلودیا کاردیناله درباره استفاده از تصویرش روی پوستر هفتادمین دوره از جشنواره کن در بیانیه‌ای گفته است: «مایه مباهات من است که روی بیرق این دوره از جشنواره کن قرار گرفته‌ام؛ و خوش‌حالم که چنین عکسی انتخاب شده است. این تصویری است که مرا در حالتی از سرور به ثبت رسانده و لحظه‌ای است که خوش‌حالی و شعف من همه چیز پیرامونم را تحت‌الشعاع قرار داده است… هیچ کس اسم عکاس آن را به خاطر ندارد و متأسفانه من هم آن را فراموش کرده‌ام… اما این عکس مرا به یاد خاستگاهم می‌اندازد، به یاد زمانی که هرگز تصورش را نمی‌کردم روزی از پله‌های مشهورترین سالن سینمای جهان بالا بروم. پس سالروز آن روز و ایام مبارک!

ایندی‌وایر•