هنروتجربه: شادمهر راستین، مدیر باشگاه جشنواره جهانی فیلم فجر توضیحاتی درباره شرایط دریافت کارت عضویت و تسهیلات ویژه‌ای که برای اعضای باشگاه جشنواره، به ویژه اعضای فعال در نظر گرفته شده است، توضیحاتی داده و درباره نحوه دریافت کارت اعضای باشگاه که قبلا از طریق سایت جشنواره و یا از طریق ربات باشگاه ثبت نام کرده‌اند، گفت: «این افراد می‌توانند از ۲۱ تا ۲۵ فروردین ماه از ساعت ۴ تا ۹ شب با مراجعه به طبقه ششم پردیس سینمایی چارسو و با ارایه کارت ملی خود، کارت عضویت باشگاه، کد رزرو و خرید بلیت را دریافت کنند. پس از آن در زمانی که درگاه خرید بلیت‌های جشنواره در سایت سینماتیکت باز شود، با همان کدی که دریافت کرده‌اند می‌توانند بلیت‌های مورد نظر خود را خریداری کنند. علاوه بر این کسانی که تاکنون موفق به ثبت نام نشده‌اند نیز می‌توانند با مراجعه حضوری به پردیس سینمایی چارسو اقدام به ثبت نام کرده و بعد از روز ۲۵ فروردین با مراجعه مجدد به پردیس چارسو کارت و کد عضویت خود را دریافت کنند.»

راستین به اهمیت ورود با کارت و بلیط اشاره کرد: «ورود به پردیس سینمایی چارسو و سینما فلسطین تنها با کارت و بلیت‌های باشگاه امکان‌پذیراست و اعضا با داشتن کارت و کد عضویت می‌توانند از سالن‌های ۱ و ۲ سینما فلسطین و ۵ سالن پردیس سینمایی چارسو استفاده کنند. همچنین هر عضو باشگاه می‌تواند برای یک نفر همراه خود نیز بلیت تهیه کند. اعضای باشگاه علاوه بر استفاده از برنامه نمایش فیلم‌ها می‌توانند از گیفت شاپ جشنواره نیز با تخفیف ویژه بهره‌مند شوند. این افراد چنانچه بخواهند از کارگاه‌های آموزشی استفاده کنند، باید قبلا ثبت نام کرده باشند تا بتوانند در طول برگزاری جشنواره از کارگاه‌هایی که مخصوص اعضای باشگاه برگزار می‌شود، بهره‌مند شوند.»

او در ادامه درباره تسهیلاتی که برای اعضای باشگاه جشنواره جهانی فیلم فجر در نظر گرفته شده است، گفت: «کسانی که ثبت نام کرده‌اند با توجه به تحصیلاتشان که چه میزان تخصص در حوزه سینما دارند و میزان حضورشان در سال گذشته در جشنواره جهانی فیلم فجر، درجه‌بندی شده‌اند و طبق این درجه‌بندی می‌توانند از تسهیلات باشگاه بهره‌مند شوند. یکی از تسهیلات در نظر گرفته شده تخفیف تا ۶۰ درصد برای خرید بلیت‌های جشنواره است. یکی دیگر از تسهیلاتی که در این دوره مد نظر قرار گرفته شده، این است که بعد از طی شدن چند روز اول جشنواره، بر اساس میزان حضور اعضا و شرکت در نظرخواهی‌ها سطح رزرو بلیت‌هایشان تا ۶ نفر افزایش می‌یابد و همچنین این افراد می‌توانند به قید قرعه بلیت رایگان نیز دریافت کنند.»

سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۱ تا ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶برابر با تا ۲۱ تا ۲۸ آوریل ۲۰۱۷ به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.