هنر و تجربه: نشست نقد و بررسی فیلم «هفت و پنج دقیقه» ساخته محمد مهدی عسگرپور روز شنبه نوزدهم فروردین‌ماه در مشهد برگزار می‌شود.

اولین نشست نقد و بررسی سال ۹۶ در شهر مشهد به فیلم «هفت و پنج دقیقه» ساخته محمد مهدی عسگرپور اختصاص دارد. پردیس سینمایی هویزه مشهد در سال جدید هم روزهای شنبه میزبان جلسات نقد و بررسی فیلم‌های به نمایش درآمده در گروه هنروتجربه است. در این نشست  ابتدا از ساعت ۱۷ فیلم‌ به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۹ نشست نقد و بررسی با حضور محمدمهدی عسگرپور کارگردان فیلم و فرهاد توحیدی نویسنده آن برگزار می‌شود.

«هفت و پنج دقیقه» چهارمین ساخته عسگرپور است که آن را در فرانسه با حضور عوامل ایرانی و فرانسوی مقابل دوربین برد و در بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور داشت. در این فیلم رضا کیانیان و رضا عطاران ایفای نقش می‌کنند و تهیه‌کنندگی آن را محمدرضا تخت کشیان برعهده دارد.

۹ سال از زمان ساخت این فیلم می‌گذرد. عسگرپور  درباره اکران این فیلم گفته بود: «قرار بود به محض آماده‌شدن ابتدا اکران اروپایی فیلم انجام شود اما متأسفانه به دلیل اختلافات بین مالکین اکران جهانی یا حضور بین‌المللی فیلم به تعویق افتاد. تقریبا کاری که از دست من برمی‌آمد، این بود که هر سال موضوع اکران فیلم را با آقای تختکشیان در میان بگذارم و پیگیری کنم و دو سال بود که برای اکران فیلم کارم به خواهش و تمنا رسیده بود. زمانی که گروه سینمایی هنر و تجربه شروع به فعالیت کرد، جزء اولین گزینه‌های اکرانشان این فیلم بود. همیشه این صحبت هست که به ‌اصطلاح فیلم‌های آدم مثل بچه‌هایش می‌مانند، توی بچه‌های من این یکی ٨، ٩ سال به خانه بخت نرفت. نمی‌دانم اگر اکران نمی‌شد چه اتفاقی برای فیلم می‌افتاد؛ اما قطعا فراموش می‌شد.»

برچسب‌ها: