هنروتجربه: محمد‌مهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی عصر روز سه‌شنبه ۱۵ فروردین ماه ضمن بازدید از انجمن سینمای جوانان ایران با مدیران این انجمن دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این مراسم که با حضور رمضان‌علی حیدری‌خلیلی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی و جلیل اکبری صحت مدیر روابط‌عمومی سازمان سینمایی برگزار شد، سیدصادق موسوی مدیر عامل انجمن، حضور حیدریان را به فال نیک گرفته و عنوان کرد: «حضور حیدریان را به فال نیک می‌گیریم؛ اینکه ایشان انجمن را به عنوان اولین مؤسسه زیر مجموعه معاونت سینمایی برای بازدید انتخاب کرده‌اند نشان از اهمیت سینمای جوانان و لطف ایشان دارد.»

رییس سازمان سینمایی پس از تبریک سال نو، از علت آمدنش به این انجمن به عنوان اولین مؤسسه‌ای که از آن بازدید کرده است، گفت: «دلیل انتخاب سینمای جوانان به عنوان اولین مؤسسه برای بازدید این است که نگاه من زیرساختی است و باید از جایی شروع می‌کردم که با زیرساخت‌های سینمای ایران سر و کار دارد. اساسا دلیل تأسیس سینمای جوانان در سال ۶۴ با همه ابعادی که در آن زمان برایش متصور بودیم و توسعه‌ای که الان پیدا کرده همین بوده که به زیر ساخت‌های سینمای ایران کمک کند. به میزانی که تکنولوژی پیشرفت کرده و فیلم‌سازی تسهیل شده و به میزانی که جوان در کشور ما زیاد شده است، سینمای جوانان هم نیازمند بازنگری بوده و هست. فرهنگ و استفاده از محصولات فرهنگی توسعه پیدا کرده و لاجرم نقش سینمای جوانان هم نیاز به بازتعریف دارد.»

او در ادامه بر اهمیت این انجمن تاکید کرد: « فکر می‌کنم وظیفه اصلی انجمن تولید است و اگر شما جور دیگری فکر می‌کنید به ما بگوئید تا در مورد آن صحبت کنیم،کسی که می‌گوید آموزش را از انجمن سینمای جوان منحل کنید، می‌خواهد ذهن شما را منحرف کند. فکر نکنید من از شما توقع دارم که خودتان تولید کنید، بلکه باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کنید تا به یک درصد قابل قبولی برای فراهم کردن شرایط تولید برسیم. البته تولید بدون آموزش و جشنواره‌ها امکان‌پذیر نیست اما باید بر روی یک هدف مشخص اجماع کنیم و باید بدانید که در نهضت تولید محتوا اصلی‌ترین هدف عدالت فرهنگی است و تامین عدالت فرهنگی اتفاقا زیر چتر تولید اتفاق می‌افتد.»

در پایان نیز رییس سازمان سینمایی و همراهان او از ساختمان جدید انجمن سینمای جوانان ایران بازدید و در جریان روند تکمیل این ساختمان قرار گرفتند.