هنر و تجربه: حدود سه سال پیش این خبر منتشر شد که کاترین بیگلو کارگردان فیلم‌های «قفسه‌ِی رنج» و «سی دقیقه پس از نیمه‌شب» قرار است فیلمی با عنوان «آمریکایی حقیقی» را با بازی تام هاردی بسازد. همه از شنیدن این خبر هیجان‌زده بودند اما فیلمی جلوی دوربین نرفت. حالا دوباره قرار بر این است که با کارگردان جدیدی این پروژه در دستور تولید قرار بگیرد.

پابلو لارین در شرایطی روی صندلی کارگردانی این پروژه می‌نشیند که بیگلو یکی از تهیه‌کنندگان خواهد بود. داستان حقیقی این فیلم در روزهای پس از فاجعه‌ی یازده سپتامبر روی می‌دهد و درباره مارک استرومن یا به گفته‌ی خودش «آمریکایی تروریستی» است که دو مهاجر را در تگزاس به قتل می‌رساند و نفر سوم به گونه‌ی معجزه‌آسایی زنده می‌ماند.

لارین که یک فیلم‌ساز شیلیایی برجسته است، سال گذشته با دو فیلم خوش درخشید. یکی «نرودا» که به عنوان نماینده رسمی کشورش به اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان معرفی شد و دیگری «جکی» که کاوشی منحصربه‌فرد و متمایز بود در تاریخ و زندگی آمریکایی، با بازی درخشان ناتالی پورتمن در نقش بیوه کندی. در این میان، تام هاردی هم برنامه‌ی کاری شلوغی دارد ولی امید می‌رود که بتواند در این فیلم و تحت هدایت لارین به ایفای نقش بپردازد.

  • پلی‌لیست