هنر و تجربه: یکصد و بیست و هفتمین مراسم آیین دیدار گروه هنروتجربه که به فیلم «مفت‌آباد» اختصاص داشت، یکشنبه شب ۲۰ فروردین در محل سیننما فرهنگ برگزار شد. مراسمی که با حضور تعدادی از اهالی سینما و با اجرای دنیا مدنی برپا شد.

پژمان تیمورتاش کارگردان فیلم سینمایی «مفت‌آباد» در ابتدای مراسم طی اظهاراتی کوتاه به مستقل بودن فیلم اشاره کرد و گفت: «فیلم ما واقعا مستقل ساخته شده و از اکران آن در هنروتجربه خوشحالم. «مفت‌آباد» با یک گروه بی‌ادعا جلوی دوربین رفت و هفتاد یا هشتاد درصد عوامل ما فیلم‌اولی بودند. برای خود من فیلم مهمی است چون بچه‌هایی که در این کار هستند را خیلی دوست دارم.»

سجاد افشاریان بازیگر و نویسنده تئاتر هم که از جمله بازیگران «مفت‌آباد» است نیز گفت: «خوشحالم که در این سال‌ها صبر کردم تا به پروژه مفت‌آباد رسیدم و کنار قشنگ‌ترین همکارانم قرار بگیرم. جای برزو ارجمند خیلی خالی است و لطفا تشویق‌اش کنید.»

سایر بازیگران فیل هم با اشاره‌های کوتاهی به نقشی که در فیلم دارند از بینندگان و میهمانان حاضر در جلسه تشکر کردند و از آن‌ها خواستند تا اگر فیلم را پسندیدند به بقیه نیز دیدن آن را در سینماها توصیه کنند.

در پایان مراسم دنیا مدنی مجری مراسم در توضیحاتی به غیبت نیما طباطبایی در این مراسم اشاره کرد. سال گذشته سینمای ما هنرمندان زیادی را از دست داد. یکی از آن‌هایی که از دست دادیم، نیما طباطبایی بود ه امشب جایش خیلی خالی است چون در جریان فیلم بود و نتوانست هیچوقت این فیلم را ببیند. ماه‌ها با سرطان جنگید ولی پیروز نشد. جایش خالی است.»

سیروس الوند، محسن قاضی‌مرادی، مهوش وقاری، رویا تیموریان، بیتا فرهی، مجید مظفری، محمدعلی ابطحی، جعفر پناهی، آزیتا حاجیان، مانی حقیقی، بهروز بقایی، ملیکا شریفی‌نیا، آنا نعمتی، رسول یونان، هنگامه حمیدزاده، حامد رجبی، علی مردانه و بهرنگ علوی