هنر و تجربه: «سینه‌لو فیلمز» به‌تازگی تریلر (پیش‌پرده) هراس‌انگیز جدیدی از فیلم ترسناک بیگانه‌محور تازه‌اش با عنوان «فینیکس فراموش‌شده» را در فضای مجازی منتشر کرده است؛ فیلمی که توسط ریدلی اسکات کارگردان فیلم ترسناک کلاسیک «بیگانه» (۱۹۷۹) تهیه شده است.

«فینیکس فراموش‌شده» اولین تجربه‌ی کارگردانی جاستین باربر است که در سال ۲۰۱۳ فیلم کوتاهی با نام «ترک بغداد» را ساخت. این فیلم بر اساس وقایع حقیقی‌ای شکل گرفته است که در شهر فینیکس ایالت آریزونا در سیزدهم مارس ۱۹۹۷ روی داد و چند نور مرموز – که به اعتقاد شاهدان، اشیا پرنده‌ی ناشناس یا همان بشقاب‌پرنده‌ها بودند – بر فراز شهر ظاهر شدند. فیلم داستان سه دانش‌آموز نوجوان را دنبال می‌کند که با دوربین‌های‌شان راهی بیابان می‌شوند، به این امید که بتوانند رویدادهای عجیبی را ثبت و ضبط کنند که در شهرشان اتفاق می‌افتد، اما دست‌آخر ناپدید می‌شوند و هرگز کسی آن‌ها را نمی‌بیند. حالا بیست سال از آن زمان می‌گذرد و فیلم‌های دیده‌نشده‌ای از آخرین ساعت‌های زندگی آن‌ها کشف شده است.

فیلم‌نامه‌ی «فینیکس فراموش‌شده» توسط تی.اس. ناولین نوشته شده است که دو فیلم «مازگریز» (The Maze Runner) را در کارنامه دارد. فلورنس هارتیگن، چلسی لوپز، جاستین متیوز و لوک اسپنسر رابرتز هم از بازیگران فیلم هستند. «فینیکس فراموش‌شده» از حدود دو هفته‌ی دیگر (۲۱ آوریل) روانه‌ی اکران عمومی خواهد شد.

ایندی‌وایر •