هنر و تجربه: شش سال از زمانی می‌گذرد که تریلر تلخ و نفس‌گیر «میس بالا» به جشنواره کن رفت و مورد توجه عمومی قرار گرفت. خِراردو نارانخو کارگردان مکزیکی «میس بالا» که پس از آن در هالیوود حسابی پرکار شد (یا به عبارت دقیق‌تر از استعداد‌های واقعی‌اش محروم شد و در زمره استعدادهایی قرار گرفت که در هالیوود تقریباً از دست رفته‌اند!) قسمت‌هایی از مجموعه‌های تلویزیونی «پل»، «نارکِس» و «از مردگان متحرک بترس» را کارگردانی کرد و حالا هم پس از سال‌ها بالأخره فیلمی با نام «ویئنا و فانتوم‌ها» را با حضور داکوتا فانینگ در نقش اصلی ساخته است و آماده‌ی پخش دارد.

کاترین هاردویک قرار است نسخه‌ی بازسازی این تریلر مکزیکی را بر اساس فیلم‌نامه‌ای به قلم گرت دانت‌آلکاسر کارگردانی کند. این نسخه هم درباره زن جوانی خواهد بود که پس از ناپدید شدن دوستش در تیوانا (شهری در مکزیک) کارش به دنیای جنایتکاران می‌کشد و باید برای بقا تلاش کند.

البته این از آن دست پروژه‌های هالیوودی است که حتی با وجود استخدام کارگردان مستقل و توانمندی مانند هاردویک (که او هم با فیلم مستقل «سیزده» درخشید و بعد فیلم‌های پرفروشی – اما از نگاه منتقدان ناموفق – را در هالیوود ساخت) به‌سختی می‌تواند به پای نسخه‌ی اصلی برسد و راستش را بخواهید اصلاً نیازی به آن احساس نمی‌شود و کسانی که فیلم اصلی را دیده‌اند شاید کوچک‌ترین علاقه‌ای هم به تماشای یک بازسازی نداشته باشند. از این رو احتمالاً اکران محدود و فروش معمولی «میس بالا» که داستان و دستمایه‌ی بسیار خوبی برای جذب عموم تماشاگران دارد، باعث وسوسه‌ی تولید این نسخه‌ی بازسازی شده است.

  • پلی‌لیست