هنروتجربه: نشست نقدوبررسی فیلم سینمایی «نمی‌خواهم زنده بمانم» به کارگردانی علی یحیایی روز چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

این هفته استثنائاًخانه هنرمندان میزبان دو جلسه نقد و بررسی است که یکی مطابق برنامه هفتگی خانه هنرمندان در روز یکشنبه و دیگری نقد و بررسی «نمی‌خواهم زنده بمانم» روز چهارشنبه برپا می‌شود. ابتدا در این جلسه از ساعت ۱۷ فیلم به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت۱۸:۳۰ با حضور علی یحیایی کارگردان فیلم، قاسم قلی‌پور تهیه‌کننده و شاهین امین منتقد فیلم مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

«نمی‌خواهم زنده بمانم» اولین ساخته علی یحیایی است که تهیه‌کنندگی آن را قاسم قلی‌پور برعهده دارد. این فیلم که نویسنده فیلم‌نامه آن هم علی یحیایی است، روایت‌گر زندگی یک خبرنگار سرویس حوادث است. او که حوا الهی نام دارد، در روندِ پیگیری یک پرونده قتل، متوجه اشتیاقِ قاتل به اعدام می‌شود. این در حالی است که مدارک موجود، نشان از بی‌گناهی قاتل دارد.

مدیریت فیلم‌برداری «نمی‌خواهم زنده بمانم» را زهره شیرازی، سجاد امینی برعهده دارند و تدوین‌گر آن محمد حسین کشاورز است. ماهان خورشیدی، سیمین یعقوبی، امید حصارکی، محسن خوینی‌ها، محمد اردمه، مهسا کریمی و روشنک مرادی بازیگران این فیلم هستند.