هنروتجربه : ساندرین کیبرلن بازیگر فرانسوی به عنوان رییس هیات داوران بخش دوربین طلای هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن معرفی شد.

 هیات داوران  این بخش جایزه دوربین طلای کن را که به اولین اثر کارگردانی که در بخش رسمی جشنواره یا دو هفته کارگردانان یا هفته منتقدان نمایش داده شود، اهدا می‌کنند.

کیبرلن۴۹ ساله که از محبوب‌ترین بازیگران فرانسوی در میان مردم و منتقدان به شمار می‌آید که در بیش از ۴۰ فیلم بازی کرده است. «سیرانو دو برژراک»، «قهرمان خودساخته»، «آپارتمان» و «پی‌یر بومارشه» از فیلم‌هایی هستند که او در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته‌است. ساندرین کیبرلنجایزه بهترین بازیگر زن سزار را سال ۲۰۱۴ دریافت کرد.او  بازیگر فیلم‌های «آسمان هفتم» بنوآ ژکو، «نگاهی به عشق» نیکو گارسیا، «زندگی رایلی» آلن رنه و «هفده ساله بودن» آندری تشینه هم بوده است.

این بازیگر در سال ۲۰۰۱ از اعضای گروه داروی کن بود و کارگردان فیلم کوتاهی را که سال پیش در هفته منتقدان کن به نمایش درآمد در کارنامه دارد.ویم وندرس، تیم راث، عباس کیارستمی ، اینس وردا و سابین آزما از رئوسی‌ قبلی جایزه دوربین طلای کن بودند.

سال گذشته جایزه دوربین طلاییبه هدا بنیامینا برای «خدایان» رسید که برای در بخش دو هفته کارگردانان به نمایش درآمد و نامزدی گلدن گلوب را نیز کسب کرد.

ورایتی•