هنروتجربه: فراخوان سومین مسابقه عکس انجمن صنفی عکاسان سینما اعلام شد.

سومین مسابقه عکس انجمن صنفی عکاسان سینما به دبیری حافظ احمدی برگزار می‌شود. در فراخوان این جشنواره که شرکت در آن برای تمامی عکاسان سینمای ایران امکان‌پذیر است، ذکر شده که عکس فیلم‌هایی هم که در گروه هنروتجربه اکران شده‌اند، امکان شرکت در جشنواره را دارند. طبق این فراخوان که در ۱۶ بند انتشار یافته آثار ارسالی باید از فیلم‌های تولید شده و اکران شده در فاصله زمانی ۱ فروردین ماه سال ١٣٩۵ تا ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۵ گرفته شده باشد و آثار فقط به‌صورت «مجموعه عکس» پذیرفته می‌شود و هر عکاس می‌تواند با ارسال ۸عکس (۴عکس صحنه و ۴عکس پشت صحنه) از هر فیلم در مسابقه شرکت کند. مهلت ارسال آثار هم از تاریخ شنبه ۲۶/۱/۹۶ لغایت پنجشنبه  ۷/۲/۹۶ است و این مهلت قابل تمدید هم نیست. آثار باید به دبیرخانه جشن واقع در خانه سینما ارائه شود.

دیگر موارد ذکر شده در فراخوان مسابقه عکس انجمن عکاسان سینما به قرار زیر است:
-مجموعه عکس‌ها به صورت آزاد (اعم از مجموعه رنگی و سیاه سفید و یا به صورت ترکیب رنگی و سیاه سفید در هر مجموعه)، ادیت شده با هر نرم افزاری به صورت چاپ فول فریم در اندازه ۲۰ در ۳۰ ارسال شوند.
-فایل هر مجموعه عکس  باید با فرمت JPG و اندازه اصلی بدون حاشیه (فول فریم) در یک  فولدر با ذکر نام فیلم در  cd یا dvd به همراه یک قطعه فایل عکس پرسنلی عکاس تحویل داده شود. (اسم عکاس، شماره تماس و نام فیلم ها بر روی لوح فشرده نوشته شود.)
-اصلاح رنگ، کنتراست، تیرگی و روشنی در عکس‌ها در حدی که اصالت عکس را تغییر ندهد، قابل‌قبول است. (کامپوزیت و کلاژ  قبول نمی‌باشد.)
– هر عکاس می تواند با هر تعداد مجموعه عکس در مسابقه شرکت نماید.
– شرکت‌کننده با ارسال آثار خود اعلام می‌کند که عکس‌های ارسالی متعلق به اوست و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امر به عهده فرستنده آثار است و مسئولیتی از این بابت متوجه برگزارکننده نیست. اما در صورت وقوع چنین امری، هرگونه عنوان، جایزه و امتیازی که به ارسال‌کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.
-از آنجا که فقط یک تندیس شایستگی به یک عکاس تعلق می‌گیرد لذا فیلم‌هایی که دارای چند عکاس می‌باشند، آثار عکاسی مورد قبول می‌باشد که قرارداد فیلم با او ثبت شده باشد و در صورتی که  یک فیلم با چند عکاس و هر کدام با قرارداد مستقل باشند باید عکاسان با توافق با هم یکی را به عنوان عکاس آن فیلم انتخاب نمایند.
-تندیس جشن و جایزه بهترین عکس به عکاس برتر اهدا خواهد شد. (عکاسان عضو انجمن)
-جایزه ویژه بهترین عکس پشت صحنه به عکاس برتر اهدا خواهد شد. (عکاسان عضو انجمن)
-جایزه ویژه کشف استعداد نو  اهدا خواهد شد. .(عکاسان غیر عضو انجمن)
-حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی با رعایت حقوق معنوی عکاس محفوظ است.
– در مجموع عکس‌های با کیفیت و منتخب توسط هیات محترم داوری برای نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
-عکس‌های دریافتی که فاقد «فرم تکمیل شده شرکت در بخش مسابقه عکس سومین جشن عکاسان سینمای ایران» باشند، پذیرفته نخواهند شد.
-ارسال آثار به معنای پذیرش همه مقررات جشنواره است و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی‌نشده به عهده برگزارکننده است.