هنر و تجربه: جوزف دیویدجونز هم به گروه بازیگران درام جنایی «بخش مرکزی شهر» پیوست و با دنزل واشینگتن همبازی شد. در این فیلم که جدیدترین پروژه‌ی سینمایی دن گیلروی در مقام نویسنده و کارگردان است، واشینگتن در نقش وکیل مدافعی آرمان‌گرا و فعال بازی می‌کند که به‌واسطه‌ی مجموعه‌ای از حوادث و حمله‌ی قلبی همراه همیشگی‌اش در بستر یک بحران قرار می‌گیرد و خیلی زود متوجه جزییاتی می‌شود که مسیر او را از شرکت حقوقی‌اش جدا می‌کند.

آخرین فیلم دن گیلروی در مقام نویسنده و کارگردان درام مستقل و تحسین‌شده‌ی «شبگرد»/ Nightcrawler بود که به دلیل لحن تندوتیز انتقادی‌اش در مواجهه با رسانه‌های غربی و با وجود تمام نقاط مثبت و چشمگیرش از جمله بازی فوق‌العاده‌ی جیک جیلنهال در نقش دزدی که خبرنگار می‌شود! در فصل جوایز مورد بی‌اعتنایی قرار گرفت.

کالین فارل، اشتن سندرز و اندرو تی. لی از دیگران بازیگران «بخش مرکزی شهر» هستند. دیویدجونز به‌زودی در فیلم جدید کاترین بیگلو دیده خواهد شد که «دیترویت» نام دارد و درباره شورش‌ها و آشوب‌های این شهر بزرگ در روزهایی از تابستان ۱۹۶۷ است. البته دیویدجونز به‌تازگی به ترکیب بازیگران مجموعه‌ی سی‌ام‌تی با عنوان «نشویل» هم پیوسته است و قرار است نقش موسیقیدانی خوش‌آتیه‌ای را بازی کند. از دیگر فیلم‌های کارنامه‌ی دیویدجونز می‌شود به مجموعه فیلم‌های «دایورجنت» اشاره کرد که در آن‌ها در برابر شیلین وودلی، تئو جیمز و مایلز تِلِر ایفای نقش کرده است.

  • ورایتی