هنر و تجربه: سینمای کره جنوبی در طول چند سال گذشته به منبع خوبی برای اقتباس‌ها و بازسازی‌های هالیوودی بدل شده است، که از این نظر می‌شود «قطار بوسان» (یئون سانگ‌هو) را به عنوان یک نمونه‌ی مطالعاتی مورد بررسی قرار داد. این فیلم با حرکت دقیق میان ژانرهای وحشت، اکشن و درام به موفقیتی بین‌المللی بدل شد و همه‌ی رکوردهای گیشه در هنگ کنگ را شکست و در پایان سال تقریباً به تمام فهرست‌های ده فیلم ترسناک برتر سال راه یافت. در این شرایط بی‌تردید خیلی‌ها کنجکاو تجربه‌ی بعدی سانگ‌هو در مقام کارگردان هستند.

به گزارش «اسکرین دیلی» فیلم جدید این کارگردان با نام «جنبش فرا روانی» (Psychokinesis) داستان مرد معمولی را روایت می‌کند که ناگهان متوجه می‌شود صاحب قدرت‌های فراطبیعی شده است که می‌تواند از آن‌ها برای کمک به دخترش و دیگر آدم‌های پیرامون خود بهره ببرد اما در این میان دچار مشکلاتی هم می‌شود. البته ایده‌ی «آدم معمولی که در شرایطی نامعمول قرار می‌گیرد» یکی از موضوع‌های خاص سینمای کره به شمار می‌رود.

«جنبش فرا روانی» فرصت همکاری دوباره سانگ‌هو با برخی از بازیگران و عوامل فیلم‌های قبلی‌اش را فراهم خواهد کرد، از جمله ریو سونگ‌ریونگ (ایستگاه سئول) و جانگ یومی (قطار بوسان). این کارگردان در گفت‌وگوی جدیدی در این خصوص گفته است که «باعث افتخارش است که دوباره فرصت همکاری با این بازیگران و عوامل خوب و چنین مصالح داستانی را به دست آورده است؛ در واقع این چیزهاست که شرایط اولیه ساختن فیلم خوبی را مهیا می‌کند که بتواند انتظارهای اغلب تماشاگران را برآورده کند.»

  • پلی‌لیست