هنروتجربه: فیلم سینمایی «تابور» به کارگردانی وحید وکیلی‌‌فر منتخب جشنواره‌های معتبر بین‌المللی، در بخش «فیلم‌های شاخص تجربه‌گرا» در ششمین جشنواره فیلم مستقل «خورشید» به نمایش در می‌آید.

این فیلم که در فستیوال‌ها و محافل سینمایی بین‌المللی به عنوان اولین فیلم علمی ـ تخیلی سینمای ایران شناخته شده و جوایز و افتخاراتی را نصیب خود و سینمای مستقل ایران کرده است، در بخش «فیلم‌های شاخص تجربه‌گرا» در ششمین جشنواره فیلم مستقل «خورشید» روی پرده می‌رود؛ در این بخش چندین فیلم بلند سینمایی دیگر از کارگردانان ایرانی و خارجی به نمایش درخواهند آمد.
«تابور» به دلیل زبان سینمایی و فرم متفاوتش توانسته در بسیاری از کشورهای جهان به نمایش درآید و مورد توجه صاحب‌نظران و منتقدان سینما قرار گیرد تا آنجا که «تابور» را یادآور سینمای تارکوفسکی، کوبریک و دیوید لینچ می‌دانند و به عنوان یک فیلم متفاوت و منحصر بفرد، نقدها و تحلیل‌های مثبتی از سینماگران و منتقدان بین‌المللی و سایت‌های تخصصی و معتبری همچون؛ «هالیوود ریپورتر»، «ایندی وایر»، «پلی لیست»، «ساید اند ساوند»، «فیلم کامنت»، «فیلم میکر» و … در مورد آن نوشته شده است.
این فیلم، تاکنون حضور موفقی در فستیوال‌های معتبر بین‌المللی از جمله؛ روتردام، ادینبورگ، ترایبکا، تسالونیکی، بوسان، مونترال، پاریس، کلن، ریو دو ژانیرو، کپنهاک، هنگ کنگ، مراکش، دوویل ، دبی، ساین دو نت پاریس، مومبای، ماناکی قبرس، زاگورای مراکش، «دو نت» پاریس و … داشته است.
«تابور» با حضور در این جشنواره‌ها موفق به دریافت جایزه یک دستاورد هنری از جشنواره بین‌المللی فیلم تسالونیکی یونان، جایزه ویژه داوران از جشنواره بین‌المللی فیلم مراکش، جایزه منتقدین بین‌المللی و تندیس لوتوس برای بهترین فیلم از جشنواره بین‌المللی فیلم «دوویل» در فرانسه و نیز «جایزه شب» برای بهترین کارگردانی از جشنواره بین‌المللی فیلم «دو نت» پاریس در کشور فرانسه شده است. این فیلم همچنین به عنوان یکی از ده فیلم برتر اکران نشده سال ۲۰۱۳ جهان از نظر سایت تخصصی «ایندی وایر» آمریکا و نیز یکی از ده فیلم برتر اکران نشده ۲۰۱۳ جهان از نظر سایت متعبر سینمایی «فیلم کالت» فرانسه انتخاب شده بود. این فیلم همچنین در سینماهای هنروتجربه نیز به اکران عمومی در آمده است.
ششمین دوره جشنواره فیلم مستقل «خورشید» به عنوان رویداد ویژه سینمای مستقل تجربه‌گرا در کشور با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و به دبیری «مهدی یارمحمدی» با موضوع آزاد و با پیام «احترام به انسان و طبیعت» در بخش‌های مختلف از جمله؛ بخش رقابتی «فیلم‌های مستقل تجربه‌گرا»، بخش رقابتی «زیباترین رؤیاها»، بخش رقابتی «مقاله سینمای تجربه‌گرا»، بخش «بین‌الملل» شامل؛ «مروری بر بهترین فیلم‌های کوتاه تجربی جشنواره کن ٢٠١۶» و همچنین «مروری بر فیلم‌های کوتاه تجربی تاریخ سینمای جهان» در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ در شهر بندرعباس مرکز استان هرمزگان برگزار می‌شود.