هنر و تجربه: استودیوها از همین حالا ( اواسط ماه آوریل) به فکر فصل جوایز آینده هستند و برنامه‌های اکران فیلم‌های هنری و بالقوه را می‌چینند. کمپانی «A24» که در دو سال گذشته با نمایش عمومی فیلم‌های موفق و تحسین‌شده‌ی «اتاق» و «مهتاب» در ماه اکتبر، طعم شیرین کسب تندیس طلایی را چشیده بود، به‌تازگی تاریخ نمایش جدیدترین فیلم کارگردان یونانی یورگوس لانتیموس با عنوان «کشتن گوزن مقدس» را سوم ماه نوامبر اعلام کرده است.

شاید در شرایط عادی اعلام چنین زمانی برای نمایش عمومی یک فیلم چندان مهم نباشد، اما همان طور که می‌دانید «کشتن گوزن مقدس» قرار است ماه آینده در بخش رقابتی هفتادمین جشنواره فیلم کن هم روی پرده برود. از این رو نمایش فیلم برای علاقه‌مندان و منتقدان حاضر در کن، پنج ماه مانده به اکرانش، نشان‌دهنده‌ی این موضوع است که کمپانی «A24» حسابی از این فیلم مطمئن است.

چندان اطلاعاتی از فیلم جدید لانتیموس که پس از موفقیت‌های «خرچنگ» آن را ساخته است، در دسترس نیست جز یک خط داستانی (تلاش‌های یک نوجوان برای وارد کردن یک جراح زبردست به خانواده به‌هم‌ریخته‌اش باعث اتفاق‌های غیرمنتظره‌ای می‌شود) و این‌که کالین فارل نقش جراح را بازی می‌کند و نیکول کیدمن نقش همسرش را. آلیشا سیلورستون و بیل کمپ از دیگر بازیگران این فیلم هستند. کالین فارل در فیلم جدید سوفیا کوپولا با نام «مسحورشده» (The Beguiled) نیز در برابر نیکول کیدمن بازی کرده است؛ دیگر فیلمی که در جشنواره کن روی پرده خواهد رفت و در سی‌ام ژوئن توسط «فوکس فیچرز» اکران خواهد شد.

پلی‌لیست •