هنر و تجربه: اتفاق نادری است که فیلم‌سازی در یک زمان دو فیلم جدید را در اکران داشته باشد، اما هرگز تصورش نمی‌رفت که روزی این اتفاق برای فیلم‌سازی چون ورنر هرتسوگ روی دهد. تریلر بوم‌شناختی «نمک و آتش» با بازی‌های مایکل شانن و گائل گارسیا برنل از هفتم آوریل (پانزده روز پیش) به صورت محدود روانه‌ی نمایش عمومی شد و هم‌زمان در قالب «ویدئوهای درخواستی» هم در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

در ادامه فقط یک هفته زمان برد تا فیلم مدت‌ها پشت صف اکران مانده‌ی «ملکه صحرا» هم روی پرده برود و طرفداران این فیلم‌ساز مطرح، گزینه‌های متفاوتی را پیش روی خود داشته باشند. اما هرتسوگ در گفت‌وگوی تازه‌ای با «لس‌آنجلس تایمز» به این موضوع اشاره کرده که او هرگز قصدی برای اکران هم‌زمان این دو فیلم نداشته است و در پاسخ به این سؤال که آیا با این کار قصد صدور بیانیه‌ای در بازگشت به سینمای داستانی را داشته، گفته است: «نه… تو را به خدا، این طور همه چیز را به هم ربط ندهید و استدلال نکنید. من هرگز چنین ایده‌ دیوانه‌واری نداشتم.»

هرتسوگ درواقع پس از سال ۲۰۰۹ و فیلم «پسرم، پسرم، چی کار کردی» اغلب از سینمای داستانی پرهیز کرده و آثارش به مستندها، یک مجموعه‌ تلویزیونی و یک کنسرت‌فیلم درباره گروه راک آمریکایی «کیلِرس» محدود شده بود؛ البته نه به این معنی که هرتسوگ علاقه‌ای به فیلم‌سازی داستانی نداشته است چون «ملکه صحرا» در اصل، اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره فیلم برلین در فوریه‌ی ۲۰۱۵ تجربه کرد و سپس به مشکل خورد و در انتظار اکران باقی ماند.

  • پلی‌لیست