هنروتجربه: مایکل مور کارگردان و مستندساز به بهانه نمایش دوباره مستند «بولینگ برای کلمباین» در جشنواره ترابیکا از فضای سیاسی امریکا سخن گفت و تاکید کرد:«جهل منجر به ترس می‌شود و ترس به نفرت می‌انجامد و ترامپ این را می‌داند.»

فیلم «بولینگ برای کلمباین» نخستین بار ۱۵ سال پیش در جشنواره ترابیکا به نمایش درآمد، این مستند که حساسیت ملی را برانگیخت و با تحسین منتقدان نیز روبه‌رو شد، درباره خشونت و دسترسی آسان به اسلحه در امریکای معاصر بود و با تمرکز بر حادثه تیراندازی در دبیرستان کلمباین در سال ۱۹۹۹ ساخته شده بود. این فیلم برنده اسکار بهترین فیلم مستند شد.
مایکل مور درباره نمایش دوباره این مستند در جشنواره  ترابیکا عنوان کرد: «ما همین جمعه می‌توانیم این فیلم را یک بار دیگر نمایش دهیم و جای تاسف دارد که هنوز هر بخش آن مصداق دارد.»
مور روز گذشته(جمعه اول اردیبهشت)  با همراهی دی‌آر پنبیکر مستندساز در نشست خبری جشنواره ترابیکا شرکت کرد. این دو مستند ساز در خلال صحبت‌های‌شان ارزیابی تلخی از فضای سیاسی آمریکا در دوران دونالد ترامپ داشتند. مور گفت: «فکر می‌کنم ۴۰ سال در کشورمان عقب رفتیم و به مدرسه‌های‌مان اجازه دادیم در دولت وحشتناکی تنفس کنند. کلاس‌های هنر لغو می‌شود و تشکیل کلاس‌های مدنی از یک سوم مدرسه‌ها حذف شده‌است.»
پنبیکر نیز ترامپ را به فردی تشبیه کرد که سوار یک اتومبیل فراری شده اما رانندگی بلد نیست و مور افزود: «و شما با فرزندتان در صندلی جلوی این اتومبیل نشسته‌اید.»