هنر و تجربه: ارول موریس در سال ۱۹۸۸ با فیلم «خط آبی باریک» امکاناتی را توسعه بخشید که در گونه‌ی مستند در اختیار فیلم‌سازان قرار دارد. اما پس از آن فعالیت‌های سینمایی‌اش را به ساختن فیلم‌هایی درباره سوژه‌هایی اختصاص داد که مورد توجهش قرار می‌گیرند. این درست که گاهی وقت‌ها مقام‌های دولتی آمریکا و میراث‌های سیاهی که از خود به جا گذاشته‌اند به سوژه مستندهای موریس بدل می‌شوند مانند مستند سال ۲۰۰۳ او با عنوان «مه جنگ»، اما موریس اغلب سراغ داستان‌هایی می‌رود که کم‌تر مورد توجه دیگر فیلم‌سازان قرار می‌گیرند.

موریس قرار است امسال با جدیدترین فیلمش با نام «آن سوی دیگر: عکاسی پرتره‌ی السا دورفمن» (The B-Side: Elsa Dorfman’s Portrait Photography) دوباره به سینماها برگردد؛ مستندی که به‌تازگی اولین تریلر (پیش‌پرده) آن در فضای مجازی منتشر شده است. البته اولین نمایش این فیلم در جشنواره بین‌المللی تورنتو ۲۰۱۶ اتفاق افتاد که مورد توجه منتقدان مختلفی هم قرار گرفت.

«آن سوی دیگر…» درباره السا دورفمن است که در طول ۳۵ سال فعالیتش در عکاسی پرتره‌ای به نام خودش، دست به ضبط و ثبت «ظاهر» کسانی زد که سر از استودیوی او در کمبریج ایالت ماساچوست درمی‌آوردند: خانواده‌ها، شاعران دوره بیت، ستاره‌های راک و چهره‌های برجسته‌ی هاروارد. این فیلم به‌زودی توسط پخش‌کننده‌ای به نام «نئون» به صورت محدود روی پرده خواهد رفت.

پلی‌لیست•