هنر و تجربه: نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «نمی‌خواهم زنده بمانم» روز چهارشنبه ششم اردیبهشت ماه در سال شماره سه پردیس سینمایی گلستان شیراز برگزار شد. در این نشست علی یحیایی کارگردان، زهره شیرازی فیلمبردار، ژاله رفاهی روانشناس و رضا زمانی منتقد سینما حضور داشتند.

علی یحیایی در ابتدای این نشست توضیحاتی درباره نحوه نگارش فیلمنامه و آشنایی‌اش با قاسم قلی‌پور تهیه کننده «نمی‌خواهم زنده بمانم» داد و اشاره داشت که موضوع این فیلمنامه برای این تهیه‌کننده شناخته شده و باسابقه قابل توجه بوده و به همین دلیل سعی داشته که به ساخت این فیلم کمک کند.

رضا زمانی هم در ادامه این نشست فیلم را به لحاظ ساختار و قصه‌پردازی نقد کرده و از ضعف درام‌پردازی در فیلم انتقاد کرده است.

شیراز -نمی‌خواهم زنده بمانم

ژاله رفاهی به عنوان روانشناس به تحلیل روانی شخصیت‌ها پرداخته و خلق و خوی آنان را مورد بررسی و کاوش قرار داده است.

همچنین زهره شیرازی فیلمبردار«نمی‌خواهم زنده بمانم» در خصوص فرم بصری و فیلمبرداری براساس داستان فیلم توضیحاتی را برای حاضران ارائه کرد.

فیلم «نمی‌خواهم زنده بمانم» به نویسندگی و کارگردانی علی یحیایی و تهیه‌کنندگی قاسم قل‌پور از ۲۸ بهمن در گروه سینمایی «هنر و تجربه» اکران خود را آغاز کرده است. این فیلم  با محوریت چالش‌های پیش‌روی خبرنگاران حوزه اجتماعی و حوادث و شرایط سخت آن‌ها ساخته شده است .در خلاصه داستان فیلم آمده است: حوا الهی خبرنگار حوادث در روند پیگیری یک پرونده قتل است که متوجه اشتیاق قاتل به اعدام می‌شود. این در حالی است که مدارک موجود، نشان از بی‌گناهی او دارد.